Slovenjgraški rokometaši dosegli načrtovano zmago

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so na današnji tekmi 15. kroga lige NLB premagali Sviš Ivančno Gorico z 28:25 (11:13).

* Športna dvorana OŠ, gledalcev 150, sodnika: Čretnik in Turnšek.
* Slovenj Gradec 2011: Petrič, Smolnikar, Dobaj, Grobelnik 3, Cvetko 8 (1), Bulovič, Banfro, Majcen, Jezernik 4, Levc 3, Kotar 4, Lesjak, Golčar 3, Krajnc, Komar 1, Jankovskij 2.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Mlakar, Struna, Podržaj, Tekavec 3, Bevec 5, Knez 2, Hočevar, Kutnar 1, Pirnat 1, Marojevič 4 (1), Sašek 2, Kompare, Košir 3 (2), Vidmar 4, Ropič.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 2 (1), Sviš Ivančna Gorica 7 (3).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 10, Sviš Ivančna Gorica 10 minut.
* Rdeči karton: /.

Korošci so dosegli načrtovano zmago, odpor Dolenjcev pa so zlomili šele v zadnjih petnajstih minutah tekme.

Do 43. minute je bila tekma povsem izenačena, po izidu 18:18 pa so na parketu zagospodarili varovanci domačega trenerja Ivana Vajdla in pet minut kasneje povedli s 23:18. Lepega kapitala v končnici dvoboja niso zapravili, pričakovano so dosegli sedmo zmago v ligi NLB.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Rok Cvetko z osmimi, v gostujoči pa Jan Bevec s petimi goli. Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, iz Ivančne Gorice pa bo gostila trebanjski Trimo.