Slovenjgraški atleti osvojili odličja na mednarodnem tekmovanju v Novem mestu. Ema Pika Raj do medalje na 800m (FOTO)

Minuli vikend je v Novem mestu potekalo dvoransko državno prvenstvo, na katerem so se odlično odrezali tudi atleti in atletinje Atletskega kluba Slovenj Gradec.

V nedeljo, 28. januarja 2024, so na dvoranskem državnem prvenstvu Slovenije za mladince in mladinke nastopili U20 in osvojili novo medaljo. Za to je v teku na 800m, ki ni njena najmočnejša disciplina, poskrbela Ema Pika Raj, ki je z novim osebnim rekordom 2:13.77, skoraj za 3 sekunde izboljšala svoj prejšnji najboljši rezultat.

Na enaki razdalji sta Blažun Nejc in Kancijan Žan prav tako izboljšala svoja osebna rekorda, dobro pa je nastopila tudi Eva Paradiž. Manca Pavlič je v teku na 3000m z drugim rezultatom kariere končala na 6.mestu.

Podrobnejši rezultati:

• 3.mesto – Raj Ema Pika 2008 – 800 m (2:13,77) – osebni rekord
  • 6.mesto – Pavlič Manca 2006 – 3000 m (12:09,34)
  • 12.mesto – Blažun Žan 2007 – 800 m (2:07,00) – osebni rekord
  • 13.mesto – Paradiž Eva 2007 – 800 m (2:35,28)
  • 17.mesto – Kancijan Žan 2008 – 800 m (2:14:08) – osebni rekord

Osebni rekordi na državnem prvenstvu v krožnih tekih v dvorani za U16

V Novem mestu so v soboto, 27. januarja 2024, pomerili pionirji in pionirke U16 na državnem prvenstvu v krožnih tekih v dvorani. Štafeta 4x200m, v postavi Lampret Julija, Grešovnik Uma, Pia Pfeifer in Tia Breg, se je izkazala s fantastičnim sedmim mestom med 33. sodelujočimi ekipami. V teku na 1000m je Lili Ivana Raj postavila osebni rekord, medtem ko je Tia Breg s svojim najboljšim nastopom dneva osvojila prvo mesto v teku na 300m.

Podrobnejši rezultati za pionirke U16:

• 7.mesto – 4 x 200 m ( Lampret Julija, Grešovnik Uma, Pia Pfeifer, Tia Breg)
  • 16.mesto – Breg Tia 2010 – 300 m (44,23) – osebni rekord
  • 17.mesto – Grešovnik Uma 2009- 1000 m (3:25,22)
  • 26.mest – Raj Lili Ivana 2010 – 1000 m (3:31,70) – osebni rekord
  • 62.mesto – Pfeifer Pia 2009 – 300 m (48,06)

V kategoriji pionirk U16 sta se zaradi prestopa žal diskvalificirala Filip Dobnik in Gašper Trost, a kljub temu izkazala svojo borbenost.