Slovenjgraški atleti blesteli na atletskem mitingu na Dunaju (FOTO)

Na mednarodnem članskem dvoranskem atletskem mitingu » Vienna Indoor Gala«, ki je včeraj, potekal na Dunaju, so bili uspešni tudi atleti Atletskega kluba Slovenj Gradec.

Med številnimi atleti iz Avstrije, Litve, Nemčije, Slovenije, Madžarske, Grčije, Italije, Slovaške, Češke, Severne Makedonije, Hrvaške, Srbije, Nizozemske in Irske so na Dunaju nastopili tudi atleti Atletskega kluba Slovenj Gradec.

Dvanajsterica domačih atletov je nastopila v šestih različnih disciplinah. V kategoriji članic sta bili najuspešnejši Zala Sekavčnik in Maja Pogorevc med člani pa Aleksej Klemenčič.

Maja Pogorevc je na uvodni tekmi sezone v teku na 200 m z zelo dobrim rezultatom 24,91 osvojila 5.mesto, Zala Sekavčnik pa je bila v teku na 800 m tretja.

Z odličnim nastopom in novim osebnim rekordom, ki ga je izboljšal za več kot 6 sekund, je v teku na 1500 m 8. mesto osvojil Aleksej Klemenčič.

Osebnih rekordov so se razveselili še Gaja Korošec in Lana Verhovnik v teku na 400 m ter Pušnik Jošt v teku na 60 m. Zelo dober nastop je uspel tudi Zali Hovnik, ki se je v teku na 60 m uvrstila v B finale.