Slovenjgraške judoistke in judoisti v Mariboru do 19 odličij

Včeraj so na tradicionalnem 59. pokalu za Baumgartnov pas, ki je potekal v Mariboru po dolgem premoru, zopet nastopili koroški judoisti in judoistke.

59. tekmovanje za Baumgartnerjev pas, je letos praznovalo okroglo številko, saj je minilo 60 let od prvega tekmovanja, ki je postalo tradicionalno. Kot vsako leto je bila tudi letos glavna atrakcija dogodka absolutna kategorija, kjer so se tekmovalci potegovali za Baumgartnov pas in denarno nagrado. Tekmovanje je prav tako potekalo v članski in po novem tudi kadetski starostni kategoriji, kjer se točke štejejo za slovenski pokal.

• Žan Kaizer – do 81 kg.

Ekipa članov in članic je bila s sedmimi zlatimi in tremi bronastimi medaljami tudi najuspešnejša ekipa na tekmovanju.

Kasneje so na tatamih nastopili še kadeti in kadetinje. Tudi oni so se odlično odrezali in osvojili pet odličij.