Slovenjgradčani v končnici strli odpor žilavih tekmecev iz Dobove

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so na današnji tekmi 23. kroga lige NLB premagali Dobovo s 33:31 (16:14).

Športna dvorana, brez gledalcev, sodnika: Smolko in Knez.
* Slovenj Gradec 2011: Petrič, Dobaj, Soldo, Grobelnik 3, Cvetko 11 (4), Banfro, Levc 8, Šol 1, Živković 2, Lesjak 1 (1), Milenković 6, Šuntner, Lampret, Štumpfl 1, Ošlak, Jankovski.
* Dobova: Leben, Blaževič, Bradeško, Dragan, Seferović 2, Matjašič, Jezernik 3 (1), Kovačec 2, Košir 4, Mladkovič, Mlakar, Šešić 6, Glaser 3, Raguž 4 (3), Sintič 6, Šibanc 1.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 5 (5), Dobova 6 (4).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 8, Dobova 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Koroško-posavski obračun je bil izjemno razburljiv, končal pa se je z zmago izbrancev domačega trenerja Sebastjana Soviča, ki so šele v končnici strli odpor žilavih tekmecev iz Dobove.

Do 56. minute je bila tekma povsem odprta (29:28). V prelomnih trenutkih dvoboja so gostitelji po golih Vida Levca, Uroša Štumpfla in Roka Cvetka naredili delni izid 3:1 in si dobro minuto pred zadnjim zvokom sirene priigrali neulovljivo prednost treh golov (32:29), tako da je trdovratnim rokometašem iz Dobove v končnici dvoboja zmanjkalo časa za preobrat.

Pri zasedbi iz Slovenj Gradca sta bila najbolj učinkovita Rok Cvetko in Vid Levc. Prvi je dosegel 11, drugi osem golov, pri gostih pa sta Dean Šešić in Marko Sintič prispevala po šest zadetkov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, ekipa iz Dobove pa bo gostila Urbanscape Loko.