Šeglova in Filipičeva zlati na SI, za Slovenijo še tri srebrne in bronasta medalja

Slovenska plavalka Janja Šegel je na sredozemskih igrah v alžirskem Oranu osvojila zlato medaljo na 200 m prosto (1:56,68), zlata je bila pozneje na atletskem stadionu tudi Neja Filipič v troskoku (14,16 m).

Atletinja Anita Horvat je bila druga v finalu na 400 m (51,94), ostale večerne medalje so osvojili plavalci.

Katja Fain je bila z 0,81 sekunde zaostanka za Šeglovo na 200 m prosto druga (1:57,49), srebro je osvojil tudi Anže Ferš Eržen na 400 m mešano (4:19,63), Peter John Stevens pa je bil tretji na 50 prsno (27,46).

Neža Klančar je bila na 50 m delfin, v prvi disciplini drugega finalnega dne, četrta (26,45). Svojo drugo bronasto medaljo zgrešila za sedem stotink oziroma v zadnjem zamahu. Tara Vovk je bila peta na 100 m prsno (1:09,16), Daša Tušek pa šesta na 800 m prosto (8:56,97).

Atletinja Eva Pepelnak je zasedla peto mesto v troskoku (13,36 m), šesto Jerneja Smonkar na 800 m (2:03,82). V kvalifikacijah sta tekmovala dva slovenska atleta, na 110 m ovire se je Filip Jakob Demšar s petim časom uvrstil v finale in dosegel mlajši članski državni rekord (13,65), obenem je za 11 stotink zaostal za članskim (13,56). Jure Grkman je izpadel z desetim časom na 200 m (21,44).

Robert Renner, ki se je kot še nekaj atletov drugič v dobrem tednu dni soočil s trebušnimi težavami, ni nastopil v finalu v skoku s palico.

Na cestni dirki nastopajo tudi slovenske kolesarke, dobitnica odličja v kronometru Eugenia Bujak je bila tudi tokrat najboljša, končala je na osmem mestu, 12. je bila Nika Bobnar in 18. Urška Pintar, Tjaša Sušnik je odstopila, Špela Kern pa ni nastopila.

V košarki 3×3 so se Slovenke uvrstile v četrtfinale in proti Franciji izgubile s 5:20, Slovenci so ostali brez možnosti za odličje in bodo igrali za 11 mesto.