Rokometni turnir za pokal MO Slovenj Gradec

V petek 30. avgusta je v športni dvorani Slovenj Gradec potekal tradicionalni rokometni turnir za pokal mestne občine Slovenj Gradec, poleg domačih igralcev rokometnega kluba Slovenj Gradec 201 sta nastopile še dve avstrijski drugoligaški ekipi HC Bruck in HC Trofaiach.

V prvi tekmi turnirja sta si nasproti stali ekipi Slovenj Gradca in Brucka, domači so zmagali s 25:22. Izstopala sta domača vratarja, Pogorelčnik je zbral 11, Ošlovnik pa 8 obramb.

Proti HC Trofaich so izbralci stratega Sebastjana Soviča zasenčili goste, ki jih vodi Boris Levc z rezultatom 32:20. Ob polčasu je bil izid 15:5. Začetna postava Poklič, Zbičajnik, Kresnik, Šavc, Plešej, Štumpfl je popolnoma onemogočila napade gostov. Svoje je dodal še v prvem polčasu izjemno razpoložen Humek, ki je zbral 16 obramb, Kašnik je zbral 5 obramb.

Slovenjgradčani so tako osvojili 1. mesto na turnirju, nastopili so v popolni postavi.

RK SLOVENJ GRADEC : HC BRUCK
25:22 (12:10)
Poklič 4, Kresnik, Ovniček, Šol, Kobolt, Voršič 3, Plešej 2, Šavc, Podstenšek, Štumfl, Zbičajnik 1,

RK SLOVENJ GRADEC : HC TROFAIACH
32:20 (15:5)
Štumfl U. 4, Voršič Zbičajnik, Krevs,Plešej, Poklič, Mujanovič 3, Šavc, Šol, Ovniček 2, G. Levc, Kresnik, Štumfl M, Podstenšek 1

Napisal: Bojan Gros