Rokometaši Slovenj Gradca so vpisali tretjo zmago v nizu v ligi NLB

Rokometaši Slovenj Gradca so v 7. krogu lige NLB premagali Dobovo z 29:25 (11:12).

* Športna dvorana, gledalcev 150, sodnika: Štrigl, Ocvirk.
* Dobova: Bogovič, Glogovšek 2, Dragan, Luzar 1, Mlakar, Pandžić, Šukić 7, Smiljanić, Latković, Ferenčak 3, Kozolić, Tajnik 2, Nešić 8 (3), Beganovič 2.
* Slovenj Gradec: Cvetko 9 (4), Bulovič, Husejnović, Velić, Levc 2, Kotar 4, Svečko 1, Lesjak 1, Eskeričić 3 (1), Starc 2, Komar, Veršovnik, Lampret 2, Štumpfl 4, Yankovskyy 1, Dobaj.
* Sedemmetrovke: Dobova 4 (3), Slovenj Gradec 5 (5).
* Izključitve: Dobova 10, Slovenj Gradec 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Rokometaši Slovenj Gradca so vpisali tretjo zmago v nizu v ligi NLB, Dobova pa je doživeli drugi poraz v sezoni na domačem parketu in petega v sezoni.

Gostje so zasluženo prišli do četrtega para točk, saj so bili večino tekme v ospredju. Že v štartu so povedli s 5:1, nato so vodili 8:5, v zaključku prvega polčasa pa so domači pokazali svoj obraz in z delnim izidom 4:0 obrnili zaostanek 8:10 v vodstvo 12:10.

Slovenj Gradec jim je takoj na začetku drugega polčasa vrnil serijo 4:0 in povedel s 15:12. Od tu dalje je šla tekma le še v eno smer. Gostje so prednost nadgradili na 19:14 in 25:20 ter zanesljivo prišli do dveh točk.

Rok Cvetko je iz dvanajstih poskusov dosegel devet golov, po štiri sta za goste prispevala Miha Kotar (4:4) in Uroš Štumpfl (4:5), pri domačih pa sta 15 od 25 zadetkov dosegla Ignjat Nešič (8:10) in Željko Šukić (7:11).

V naslednjem krogu bo Dobova gostovala v Novem mestu, Slovenja Gradec pa bo gostil Trimo Trebnje. Obe tekmi bosta v soboto, 12. novembra.

Liga NLB se bo nadaljevala v petek s tekmama Koper – Jeruzalem Ormož in Grosist Slovan – Krka, v soboto sledi Urbanscape Loka – Maribor Branik, v nedeljo Trimo Trebnje – Celje Pivovarna Laško, obračun med Sviš Ivančno Gorico in Riko Ribnico pa bo šele konec januarja.