RK Slovenj Gradec v soboto osvojil zelo pomembno točko

V soboto so Slovenjgradčani gostovali v Trebnjem, pri ekipi Trima, kjer so odigrali tekmo 13. kroga. Trebanjci veljajo za zelo neugodnega nasprotnika, še posebej to velja za ježke, ki proti ekipi z Dolenjske zelo redko osvajajo točke. No v soboto je bilo drugače. Slovenjgradčani so namreč osvojili zelo pomembno točko, zelo blizu pa so bili tudi drugi.

V prvem polčasu so bili večino časa v vodstvu gostje, največ s tremi zadetki prednosti. V končnici prvega dela so domači prišli do preobrata, naredili delni rezultat 4 : 0 in povedli z dvema zadetkoma razlike. Po prvih tridesetih minutah je bilo tako 12 : 10.

Tudi v drugem polčasu so domačini nadaljevali z odlično igro in hitro ušli na plus štiri. Še v 48. Minuti so vodili z 21 : 18, a pregovorno trmasti Korošci so niso vdali in v naslednjih sedmih minutah zabili šest zadetkov, prejeli pa le enega. Pet minut pred koncem je tako kazalo na veliko presenečenje, a so domači rezultat le uspeli izenačiti. “Ježki” so imeli sicer še 30 sekund časa za zmagoviti zadetek, a jim z igralcem manj ni uspelo.

Kljub temu so lahko Slovenjgradčani s prikazanim zelo zadovoljni, osvojena točka jim bo namreč prišla še kako prav v boju za obstanek med prvoligaši. Pri Trimu je osem zadetkov dosegel Matic Kotar, sedem pa Luka Florjančič. Za ježke je bil šestkrat uspešen Jaka Malus, petkrat je zadel Tadej Kobold.

RK Trimo Trebnje: Djurdjevič 1, Florjančič 7(5), Vencelj, Skol, Kotar 8(3), Sušin 1, Željko, Potočnik 3, Udovič 1, Sašek 3, Pernovšek, Mlakar, Grandovec 1, Mikec, Brana, Urbič (8 obr).

RK Slovenj Gradec: Orter, Zbičajnik 1, Banfro, Suholežnik, Doberšek 3, Kašnik, Levc 2, Humek, Hartman 4, Voršič 3, Kobold 5, Poklič, Zaponšek12obramb, Podstenšek 1, Vižintin, Malus 6(1).