Ravenski veterani uspešni na evropskem prvenstvu v namiznem tenisu v Italiji

V Riminiju, v Italiji je potekalo evropsko prvenstvo za veterane v namiznem tenisu, ki so se udeležili tudi ravenski veterani.

Najbolje se je odrezal Bač Andrej, ki se je v svoji kategoriji 45-50 let uvrstil med 16 najboljših.

Godec Andrej, 50-55 let, se je uvrstil med 32 najboljših igralcev. Skupaj sta zaigrala tudi v dvojicah in se uvrstila med 64 dvojic.

Božo Šetina je osvojil 3. mesto v svoji tekmovalni skupini, Ernest Ruter pa 4., oba v kategoriji 60-65 let. 4. mesto v svoji predtekmovalni skupini sta osvojila tudi med dvojicami. Žal se tekmovanja zaradi bolezni ni mogel udeležiti Darko Jamšek, ki je imel velike ambicije.

Skupaj je tekmovalo preko 3.500 veteranov in veterank iz 41 evropskih držav.

Naslednje tovrstno tekmovanje bo čez 1 leto na Norveškem, pred tem, v začetku leta 2023, pa Svetovno veteransko prvenstvo v Omanu.

Besedilo: Šetina Božo