Preko 100 kolesarjev “skočilo na Strojno”. Najhitrejši Rok Naglič

Drugega Skoka na Strojno se je udeležilo 134 kolesarjev, kategorije pa so bile ločene glede na vrsto kolesa.

Kar 134 kolesarjev se je udeležilo drugega kolesarskega “Skoka na Strojno”, ki ga je organiziral Mladinski svet Ravne na Koroškem. Gre za kolesarsko preizkušnjo, rekreativne narave, v katero se lahko vključijo kolesarji vseh starostnih kategorij in zvrsti koles (cestno, gorsko in e-bike).

Start je bil ob 11. uri pri Mladinskem domu v Strojnski reki, cilj dirke pa v vaškem centru na Strojni, ki je od izhodišča oddaljen 9,5 km. Povprečni naklon klanca je bil 5,8 %, z največjim naklonom 12,6 %, kar pa so kolesarji brez problema premagali.

Tekmovanje je potekalo v kategorijah cestnih, gorskih in e-bike koles, novost letošnje dirke pa je bila, da je potekal ločen štart za kategorije koles. Kategorije so bile ločene glede na vrsto kolesa (gorsko kolo, cestno kolo in e-bike), ločene so bile tudi kategorije po spolu, otroci od 15. leta, mladina od 16. do 29. leta, člani od 30. do 45. leta, člani od 46. do 55. leta in veterani od 56. leta naprej.

Absolutno najboljši čas med cestnimi in gorskimi moškimi kolesarji je dosegel Rok Naglič (0:25:45), drugi je bil Anže Glamočak (0:26:13), tretji pa Tadej Sedar (0:26:25).

Med ženskami je absolutno zmago (cestno in gorsko kolo) dosegla Tajda Glamočak (0:34:05), drugo mesto Maruša Knap (0:35:59), tretje pa Mateja Adam (0:37:06).

V kategoriji e-bike sta prvo mesto zasedla Robi Polovšak (0:21:19) v moški kategoriji ter Mirjana Polovšak (0:25:53) v ženski.