Plavalci Fužinarja na državnem prvenstvu osvojili 36 medalj

Minuli vikend je v Kranju potekalo državno prvenstvo, kjer so plavalci Fužinarja osvojili kar 36 medalj.

V Kranju je od sobote, 29. 7. 2023, do ponedeljka, 31. 7 2023, potekalo odprto združeno letno državno prvenstvo, kjer je nastopilo okoli 300 plavalcev iz Slovenije, ter 5 drugih držav – Severne Makedonije, Poljske, Nemčije, Italije in Srbije. Na prvenstvu je nastopilo 12 Fužinarjevih plavalcev, ki so skupno osvojili 36 medalj.

V odprti kategoriji so zlato osvojili Zara Podržavnik na 200m hrbtno, Nija Gerdej na 50m hrbtno in 200m prsno ter Lovro Knez na 50m prsno.

V isti kategoriji so srebro osvojila Nija Gerdej na 200m mešano, bron v odprti kategoriji pa so osvojili Žan Podržavnik na 800m prosto, Lovro Knez in Nija Gerdej na 100m prsno, Zara Podržavnik na 200m mešano ter Hana Sekuti na 100m in 200m prosto ter 50m delfin.

Članski državni prvak je postal Lovro Knez na 50m prsno, srebro v članski konkurenci je osvojil tudi Anže Koroš na 50m hrbtno, oba sta tudi osvojila bron Lovro Knez na 100m prsno, Anže Koroš pa na 100m hrbtno.

V mladinski kategoriji sta državni prvakinji kar 4x postali Hana Sekuti in Nija Gerdej. Hana si je naslov državne mladinske prvakinje priplavala na 50m prosto, 100m prosto, 200m prosto in 50m delfin; Nija pa na 100m prsno, 200m prsno, 50m hrbtno in 200m mešano. V mladinski kategoriji je državni podprvak postal Žan Podržavnik na 800m prosto ter Nija Gerdej na 50m delfin in 50m prsno. Mladinski bron sta si priplavala Hana Sekuti na 50m hrbtno in Žan Podržavnik na 1500m prosto.

V kadetski kategoriji je 3x slavila Zara Podržavnik, in sicer na 200m hrbtno, 100m delfin in 200m mešano; 2x pa je bila kadetska državna prvakinja Ula Košeljnik na 800m in 1500m prosto. Kadetsko srebro je osvojil Marcel Metulj na 50m prosto, bron pa sta osvojila Oskar Priteržnik na 1500m prosto in Ula Košeljnik na 400m prosto.