PK Fužinar Ravne še en državni rekord, trojna zmaga in skupno 89 kolajn (VIDEO in FOTO)

V Ljubljani je včeraj potekal še zadnji dan odprtega združenega prvenstva v plavanju, kjer so Fužinarjevi plavalci ponovno nastopili odlično. Najbolj je izstopala najboljša slovenska plavalka Tjaša Oder, ki je v najdaljši disciplini dneva, 1500 m prosto, s časom 15:52,61 odplavala nov absolutni državni rekord Slovenije.

Nov državni rekord na 1500 m prosto Tjaše Oder.

V isti disciplini so plavalke Fužinarja tudi dosegle prvo trojno zmago dneva. Odrovi sta se na zmagovalnih stopničkah pridružili še Daša Tušek in Mojca Hancman. Druga trojna zmaga za Fužinar je bila dosežena v disciplini 200 m prsno za moške, kjer je zmagal Matija Može, drugo in tretje mesto pa sta osvojila Lovro Knez in Jaš Berložnik.

Zmaga Matije Možeta na 200 m prsno za moške.

Poleg omenjenih zmag Odrove in Možeta, je v absolutni kategoriji zmagal še Gal Kordež v disciplini 100 m delfin in moška štafeta 4×100 m mešano. V absolutni kategoriji je, poleg zgoraj omenjenih na 1500 m prosto in 200 m prsno, stopničke osvojila še Janja Šegel, štafeta 4×50 m prosto MIX in ženska štafeta 4×100 m mešano.

Najhitrejši v disciplini 100 m delfin je bil Gal Kordež.
Plavalci ravenskega Fužinarja so postali državni prvaki v štafeti 4×100 m mešano.

V mladinski kategoriji so naslov državnih prvakov osvojili: Jaš Berložnik, Daša Tušek, oba v disciplini 1500 m prosto, ter Lovro Knez v disciplini 200 m prsno. Stopničke so v mladinski kategoriji osvajali še Manca Sedar, Jaš Berložnik, ter ženska in moška štafeta 4×100 m mešano in pa štafeta 4×50 m prosto MIX.

Med kadeti si je zmago priplavala Julija Merkač v disciplini 100 m delfin, na stopničke pa je stopila tudi Taja Kokošinek in ženska štafeta 4×100 m mešano

Plavalci in plavalke ravenskega Fužinarja zimsko odprto združeno državno prvenstvo zaključujejo z neverjetnimi 89 medaljami v vseh kategorijah.

Vir: Plavalni klub Fužinar Ravne