Osem medalj v roke slovenjgraškim judoistom in judoistkam (FOTO)

Preteklo soboto so se koroški judoisti in judoistke udeležili Novoletnega turnirja ter Pokala Ivo Reye v Celju.

Judoisti in judoistke Judo kluba Acron so bili uspešni, saj so domov prinesli štiri srebrne in štiri bronaste medalje. Tekmovanje se je odvijalo v športni dvorani 1. gimnazije v Celju, katerega se je udeležilo 200 tekmovalcev iz Srbije, Črne Gore, Avstrije, Hrvaške, Italije, Izraela, Litve in Slovenije. Tekmovanje je potekalo na štirih tatamijih, namenjeno je bilo tekmovalcem starostnih skupin mlajših dečkov in mlajših deklic U12, U14, U16 ter tekmovalcem starostne skupine U21.

Srebrno odličje so prejeli:

Kovač Tina (mladinci, do 57 kg), Rok Pogorevc (mladinci, do 100 kg), Bernard Urška (mladinci, do 52 kg) in Verčkovnik Žiga (mlajši kadeti, nad 81 kg).

Bronastega pa:

Perovnik Nuša (mladinci, do 52 kg), Kavnik Vid (mlajši kadeti, do 81 kg), Šuler Žak (mlajši kadeti, do 50 kg) in Jaka Tušek (starejši dečki, 42 kg).

Novoletni turnir ter Pokal Ivo Reye v Celju.
V Celju so bili uspešni judoisti in judoistke iz Judo kluba Acron.

Četrto mesto je osvojila športnica Klara Brodej, peto pa so osvojili Herkovič Nace, Prednik Domen, Gašper Topolinjak, Matic Razdevšek ter sedmo Stoviček Maksim ter Kac Andraž. Brez uvrstitve je žal ostal Nik Kovačič.

VIR: Judo klub Arcon Slovenj Gradec, Judo klub Ivo Reya