OK Fužinar kljub izgubi proti OK Šoštanj Topolšica ostaja v prvi ligi

OK Fužinar je doma izgubil proti OK Šoštanj Topolšica s 3:2. Kljub izgubi so se veselili drugega mesta, obstanka med prvoligaši ter prihajajočih četrtfinalnih obračunov z ACH Volleyem.

Sicer zelo izenačena tekma članov Fužinarja, se je končala s 3:2 v prid OK Šoštanj Topolšica. Sredi četrtega niza so bili v izgubljenem položaju, saj bi v primeru poraza s 3:1 padli na zadnje mesto. V prvem nizu so bili odlični in povedli z 1:0, drugi niz je dobil Šoštanj, saj so odbojkarji Fužinarja slabo odigrali predvsem sprejem, ki pa se jim je poznal tudi v tretjem nizu, v katerem so gostje povedli z 2:1. V četrtem nizu pa se je odvijala prava drama. Šoštanj je vodil s 23:20, a so se domači igralci izvelki in izenačili na 2:2. Tudi v petem nizu je bilo napeto. Ravenčani so vodili s 14:11, a se je na koncu zgodil preobrat in zmagal je OK Šoštanj Topolšica z 19:17.

Fužinar je dobil točko, ki pa je bila dovolj za osvojitev drugega mesta v zeleni skupini, kljub temu, da je GO Volley doma premagal Maribor s 3:2. Na koncu so odločali celo nizi, Fužinar pa je v celotni sezoni izgubil zgolj enega manj. Obe ekipi sta imeli 7 zmag in 17 porazov, 33 dobljenih nizov, a Fužinar jih je izgubil “le” 56, zato je na lestvici končal pred GO Volleyem!

Na tekmi so največ točk za goste dosegli Rojnik 17, Uršič 16, Boženk 13 in Vovk 10.

Za Fužinar pa so točke dosegli: Stravnik 17, Jež M. 4, Lednik, Šavc, Podstenšek, Tomaž, Jež J. 16, Nikolov 24, Bedrač, Valentan 9, Abraham 10, Čuk, Libnik, trener Mlakar.

Člani bodo naslednje tekme odigrali 21. in 25. marca, ko bodo v četrtfinalu nastopili proti ACH Volleyu iz Ljubljane.

VIR: okfuzinar.si