Odbojka: Fužinar Sij Metal do prvih zmag

Odbojkarji so zaradi evropskih nastopov med tednom danes odigrali le dve srečanji 5. kroga državnega prvenstva. Do prvih zmag v ligi sta prišla Hiša na kolesih Triglav in Fužinar Sij Metal, Kranjčani so bili s 3:1 boljši od Alpacem Kanala, ki tako brez osvojene točke ostaja na zadnjem mestu, Ravenčani pa so bili s 3:2 boljši od Krke.

Tako Triglav kot nekdanji Salonit sta v Kranju lovila prvo zmago v ligi. Po prvem nizu se je napovedovalo, da bi se je lahko veselili Kanalci, ki so vodili ves čas, domači so jim bili sicer za petami, toda zaostanka petih točk (13:18), ki je nastal po dveh zaporednih blokih Mihe Cafute, jim ni uspelo izničiti. Večkrat so se približali na točko zaostanka, a tekmecev niso ujeli.

Nekaj težav so imeli tudi v prvem delu drugega niza, ko so že zaostajali za tri točke, a po izidu 11:12 so s štirimi zaporednimi bloki, dva je prispeval Maj Nanut, dva pa Amadej Snedec, prevzeli nadzor na igrišču in ga imeli vse do konca tekme. Dosegli so kar 17 blokov, boljši od tekmecev so bili tudi v drugih elementih. Z 21 točkami je bil najučinkovitejši Đorđe Jovović.

Druga sobotna tekma je bila precej bolj izenačena, po ogorčenem boju so jo dobili Korošci. Prav vsi nizi so bili negotovi do konca. Fužinar je dobil prva dva niza na 23, imel tudi v tretjem lepo priložnost za gladko zmago, saj je še vodil 23:20, toda Matic Rojnik je s servisi poskrbel, da so imeli prvo zaključno žogo.

Te sicer niso izkoristili, so pa drugo, napadalno akcijo je zaključil Martin Kosmina. Drama se je nadaljevala v četrtem nizu, ko so bili Dolenjci tisti, ki so skoraj zapravili podobno prednost kot domači v tretjem, toda rešili so se in priborili peti niz. Ta je bil še najmanj negotov, Ravenčani so v njem uhajali, Novomeščani jih lovili, toda zmaga je vendarle ostala doma.

Denis Robida je za zmagovalce dosegel 28 točk, Gregor Javornik se je izkazal s šestimi bloki, pri gostih je Kosmina dosegel 26 točk, Luka Lindič pet blokov, Rojnik pa tri ase.