NŠ Slovenj Gradec U15 prvaki MNZ Maribor: Sezona trdega dela okronana z naslovom

Nogometaši ekipe NŠ Slovenj Gradec U15 so krog pred koncem prvenstva postali prvaki lige MNZ Maribor za sezono 2025/26.

A.T.
Posodobljeno: 18. maj 2026, 10:45
Deli:
NŠ Slovenj Gradec U15 prvaki MNZ Maribor: Sezona trdega dela okronana z naslovom
Foto: NŠ Slovenj Gradec

Mladi nogometaši NŠ Slovenj Gradec so odločilni korak do naslova naredili na gostovanju v Radljah, kjer so z odlično predstavo slavili zanesljivo zmago in potrdili prvo mesto na lestvici.

V pomembno tekmo so se podali skoraj v popolni zasedbi, odločeni, da že v Radljah razrešijo vprašanje prvaka. Čeprav so domačini v spomladanskem delu prvenstva kazali zelo dobre predstave, so igralci Slovenj Gradca od prve minute pokazali svojo borbenost, prevzeli pobudo in narekovali tempo igre.

Prvi zadetek je padel v 20. minuti, v nadaljevanju srečanja so mladi prvaki prestavili v višjo prestavo. Z agresivno in napadalno igro so dosegli še tri zadetke ter dokončno strli odpor domačinov. Med strelce so se vpisali Jure U., Jan in Martin, ki so s svojimi zadetki poskrbeli za veliko slavje ob koncu tekme.

"Največja zasluga gre vsem fantom, ki so skozi celotno sezono pridno trenirali ter verjeli v svoje sposobnosti. Odlična je bila tudi podpora staršev in celotne nogometne šole Slovenj Gradec. Pomembno vlogo pa so imeli tudi vsi trenerji, ki so te fante trenirali v preteklosti. Pravo delo, smer, trud, odnos in volja prinašajo rezultate," je po osvojenem naslovu sporočil trener Frenk.

Svoje misli je ob izjemnem uspehu fantov strnil tudi David Kašnik, predsednik NŠ Slovenj Gradec. Najprej je nogometašem, trenerjem in vsem vpletenim čestital za osvojen naziv prvaka, kar po njegovih besedah potrjuje kakovostno delo njihove nogometne šole.

"Fantje so skozi celotno sezono kazali, da so pravi, zato je ta uspeh popolnoma zaslužen. Še posebej smo ponosni, da so ta rezultat dosegli naši domači fantje, ki so z nami že od samega začetka. To nam daje dodatno potrditev, da imamo pravo vizijo, pravo pot in da se naše delo že kaže tudi skozi rezultate na igrišču," dodaja.

Ob tem pa je pogled že usmeril naprej: cilj za prihodnost ostaja uvrstitev selekcij U15 in U17 v najvišje lige NZS ter nadaljnja rast nogometne šole. "Hvala vsem staršem in podpornikom, ki ste skozi celotno sezono stali ob strani našim fantom. Skupaj gradimo lepo zgodbo, na katero smo lahko vsi ponosni," je ob koncu zapisal.

Naslov prvakov MNZ Maribor je zaslužena nagrada za trud, trde treninge in pravo športno miselnost, ki jo fantje iz Slovenj Gradca kažejo iz treninga v trening.

Iskrene čestitke.

Vir: NŠ Slovenj Gradec

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...
Kategorije: Šport
Ključne besede: nogomet NŠ Slovenj Gradec prvaki nš sg

Več iz kraja Slovenj Gradec

Več iz kategorije Šport