Novomeščani v Slovenj Gradec prišli optimistični, vendar morali priznati premoč Korošcem

V 14. krogu lige NLB so rokometaši Slovenj Gradca 2011 doma ugnali novomeško Krko z 29:27 (16:14).
  • Športna dvorana, brez gledalcev, sodnika: Štrigl in Ocvirk.
  • Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 3 (2), Krka 4 (3).
  • Izključitve: Slovenj Gradec 2011 8, Krka 2 minuti.
  • Rdeči karton: /.

Slovenj Gradec 2011: Dobaj, Soldo, Grobelnik 1, Cvetko 3, Bulovič, Banfro, Levc 4, Šol 5, Živković 3 (1), Petrič, Lesjak 2, Milenković 4, Lampret, Štumpfl 2, Ošlak 3, Jankovski 2 (1). Krka: Pavlin, Nosan, Bevec, Je. Avsec 3, Majstorović 2, Ja. Avsec, Irman 4, Jakše 1, Klemenčič 9, Rašo, Batagelj, Brajer, Radović, Kukman 7 (3), Matko 1.

Stanje na lestvici ni odražalo razmer na igrišču. Petouvrščeni Korošci so zaigrali v vlogi favoritov, a dobre forme niso potrdili med tednom, ko so na gostovanju v Kopru izgubili kar za osem golov. Zadnjeuvrščeni Novomeščani pa so v Slovenj Gradec prišli optimistični, potem ko so prejšnji teden odščipnili točko Grosistu Slovanu.

V boju za obstanek v družbi najboljših Krka nujno potrebuje točke. V prvem delu so bili večji del v vodstvu gostitelji, a še dve minuti pred polčasom je bil izid poravnan na 13. S tremi goli pred odmorom in dvema po menjavi strani pa so domači napovedali zmago.

Prednost štirih golov je nakazala, da bosta točki ostali na Koroškem, a so se pred zadnjo četrtino gostje spet približali na gol (22:21) ter poskrbeli za zanimivo končnico. Še v 56. minuti so gostje le minimalno zaostajali (27:26), Rok Cvetko in Uroš Štumpfl pa sta poskrbela, da sta načrtovani točki ostali doma.

Pri domačih se je med strelce vpisalo kar 10 rokometašev, s petimi goli pa je izstopal Žan Šol. Pri gostih sta več kot pol golov dosegla Kuka Klemenčič (7) in Tilen Kukman (7).

Krko v sredo čaka zaostala tekma 7. kroga lige s Koprom.