Mladinci Fužinarja do 4. mesta v Sloveniji

V nedeljo je v Kamniku potekal zaključni turnir najboljših štirih mladinskih ekip sezone 2022/2023. Na turnirju so nastopili tudi igralci Fužinar Sij Metala Ravne, a ostali brez zmage proti močnim konkurentom in tako osvojili 4. mesto v državnem prvenstvu.

Naša ekipa je po težkem in uspešnem polfinalnem turnirju z uvrstitvijo v finale navdušila, zato fantje na finalni turnir niso odšli z belo zastavo. V prvi tekmi jih je čakala močna ekipa Merkur Maribora, ki ima v svojih vrstah številne igralce njihovega članskega moštva. V začetku obeh nizov je naša ekipa še držala korak z Mariborčani, a nato so slednji dokazali svojo kakovost in v drugem delu nizov prišli do občutne prednosti in tekmo zanesljivo dobili z 2:0. V prvem polfinalnem paru so Črnuče ACH premagale Calcit Volley z 2:1.

V nadaljevanju turnirja je bila odigrana tekma za 3. mesto med domačim Calcitom in našo ekipo Fužinar Sij Metal Ravne. V uvodnem nizu so domači hitro povedli, a do sredine niza je naša ekipa še držala korak z razigranimi domačini, po nekaj napakah Fužinarja je šel prvi niz v roke Calcita. V drugem nizu je Fužinar zaigral v nekoliko spremenjeni postavi, kar je prineslo spremembe v igrišču. A le do končnice, kjer so domači po seriji odličnih napadov niz prelomili v svojo korist in slavili z 2:0. Tako je bron šel v roke Calcit Volleyu, nehvaležno 4. mesto pa je pripadlo igralcem Fužinarja. V tekmi za 1. mesto so Črnuče ACH s 3:0 premagale Merkur Maribor in se tako veselile naslova državnih prvakov.

Pod vodstvom trenerja Ježa in pomočnika Libnika so za Fužinar nastopili: Ranc 19 točk, Navodnik 11, Drevenšek 5, Križanič 4, Verhnjak 1, Kokol 2, Dobrodel, Mesner 1, Hribernik (L), Jamnik in Zmagaj.

Končni vrstni red finalnega turnirja: 1. mesto Črnuče ACH, 2. mesto Merkur Maribor, 3. mesto Calcit Volley, 4. mesto Fužinar Sij Metal Ravne.

Čestitamo vsem ekipam za uspešno končano mladinsko sezono!