Mladi koroški badmintonisti na državnem prvenstvu do petih medalj

Badminton kluba Karizma se je s svojimi člani udeležil tekmovanja v badmintonu. Za njimi je izjemno uspešno državno prvenstvo v kategoriji U-11 z mnogimi presežki. Iz Medvod so se mladi igralci vrnili s kar petimi osvojenimi medaljami.

Prvič doslej so njihovi člani osvojili srebrno medaljo na državnem prvenstvu v badmintonu, na kar so izjemno ponosni. Eva Vrčkovnik in Sara Večko sta v finalu dvojic deklet že tudi za “rep držali” naslov državnih prvakinj. Skupaj z BK Olimpijo so najuspešnejši klub s petimi medaljami na prvenstvu, vendar edini s šestimi različnimi tekmovalci z medaljami. Njihova Sara Večko je osvojila kar tri odličja.

Poleg teh uvrstitev na stopničke še štiri četrtfinala, in sicer so 5. in 8. mesto v posamični konkurenci osvojili Eva Vrčkovnik in Ema Šuštar med deklicami in Boštjan Pušnik med dečki ter v kategoriji mešanih dvojic Eva Vrčkovnik in Boštjan Pušnik.

Njihov najmlajši Dejan Pušnik pa je s svojimi predstavami v dvorani navdušil marsikoga, predvsem s tekmo proti domačinu, ki jo je izgubil šele v tretjem setu z  izidom 19:21.

To je le super kratek povzetek včerajšnjega uspeha naših mladih badmintonistk in badmintonistov na DP U-11.