Koroški judoisti uspešni na evropskem prvenstvu v Avstriji. Jevgenija Gajić osvojila bron (FOTO)

V Avstriji je potekalo tekmovanje za evropski pokal, katerega so se udeležili tudi koroški judoisti in dosegli odlične rezultate.

Mladinci in mladinka Judo kluba Acron Slovenj Gradec so v nedeljo, 2. junija 2024, nastopili na evropskem pokalu v Grazu, kjer je sodelovalo 396 judoistov in judoistk iz 29 držav.

Najboljši rezultat je dosegla Jevgenija Gajić v kategoriji do 57 kg, ki je tekmovanje zaključila na zmagovalnem odru. Na poti do uspeha je premagala predstavnice Turčije, Izraela in Bolgarije. V polfinalu je bila od nje boljša predstavnica Brazilije, vendar je Jevgenija v borbi za bron premagala še eno predstavnico Turčije ter osvojila 3. mesto. S tem je izpolnila normo za evropsko mladinsko prvenstvo.

Poleg Jevgenije so nastopili še trije fantje:

• Vid Kavnik v kategoriji do 100 kg je z zmago in dvema porazoma osvojil 9. mesto.
  • Maj Kavnik v kategoriji do 81 kg in Ožbej Razgoršek v kategoriji do 90 kg sta žal izgubila že v prvem krogu tekmovanja.

Čestitke vsem borcem, še posebej Jevgeniji Gajić za osvojeno bronasto kolajno.

Judo klub Koroška se je ob tem zahvalil tudi vsem sponzorjem, donatorjem ter podpornikom koroškega juda.

Vir: Judo Koroška