Koroški judoisti osvojili 8 naslovov državnih prvakov na prvenstvu v Kopru

Koroški judoisti so znova blesteli. Tokrat na prvenstvu srednjih in osnovnih šol.

V sredo, 17. aprila 2024, je v Kopru potekalo državno prvenstvo srednjih in osnovnih šol, na katerem so koroški športniki zablesteli s svojimi dosežki. Kar 35 predstavnikov je zastopalo Koroško, ki so skupaj osvojili kar 18 odličij.

V starostni kategoriji dijakov in dijakinj so koroški športniki pokazali izjemno zagnanost in spretnost:

• Jevgenija Gajić je osvojila zlato medaljo v kategoriji do 63 kg.
  • Maj Kavnik se je veselil zlate medalje v kategoriji do 81 kg.
  • Matic Razdevšek je postal državni prvak v kategoriji do 60 kg.
  • Leon Marošek je zablestel in osvojil zlato medaljo v kategoriji do 100 kg.
  • Ožbej Razgoršek in Šemso Veladžić sta osvojila srebrni medalji v svojih kategorijah.
  • Nik Pavlič, Lara Jamer, Neža Sedovnik, Staš Svetec in Jaka Samec so osvojili bronaste medalje.

Nastopili so še Teo Križovnik, Manca Urbanc, Tibe Komerički in Luka Zajc, ki so prav tako pokazali svojo spretnost in borbenost.

V skupnem seštevku so dijaki Gimnazije Slovenj Gradec zasedli prvo mesto, kar je izjemen dosežek za našo regijo.

Tudi učenci in učenke so se izkazali s svojimi dosežki:

• Aleks Krivec, Nuša Samec, Taj Temniker in Jaka Gošnak so osvojili zlate medalje v svojih kategorijah.
  • Tia Vidovič se je uvrstila na drugo mesto in osvojila srebrno medaljo.
  • Mateo Marošek in Matej Krivograd pa sta si priborila bronasti medalji.

Skupno so naši učenci osvojili tretje mesto v skupnem seštevku, pri čemer je Druga OŠ Slovenj Gradec zasluženo zasedla to mesto.

Iskrene čestitke vsem dijakom in dijakinjam ter učencem in učenkam za izjemne dosežke.

“Hkrati se zahvaljujemo vsem šolam za zaupanje in podporo, ki so omogočile, da so naši mladi športniki lahko pokazali svoj talent in vztrajnost,” so zapisali na Facebook strani Judo Koroška.

Vir: FB Judo Koroška