Koroški judoisti osvojili 7. in 9. mesto na kadetskem evropskem prvenstvu

Ta vikend je potekalo kadetsko evropsko prvenstvo na Portugalskem, katerega so se udeležili tudi trije predstavniki, člani JK Acron Slovenj Gradec.

V petek in v soboto je v mestu Odivelas na Portugalskem potekalo kadetsko evropsko prvenstvo, na katerem je tekmovalo 404 judoistov in judoistk iz 40 držav.

Barve Slovenije so zastopali kar trije koroški predstavniki, člani JK Acron Slovenj Gradec.

Najbolje se je odrezala Jevgenija Gajić 57 kg, ki je osvojila 7. mesto. Na poti do uspeha je premagala predstavnice Italije , Belgije in Nizozemske, klonila pa je proti Finki in Portugalki, slednja je na koncu postala evropska prvakinja.

Drugi tekmovalni dan sta nastopila Ožbej Razgoršek do 90 kg in Maj Kavnik do 81 kg. Ožbej je žal izgubil že prvo borbo, Maj pa je z zmago in dvema porazoma prvenstvo zaključil na 9. mestu.