Koroški judoisti do lepe bire medalj v Žireh, Nace Herkovič zabeležil dober nastop v Pragi (FOTO)

V soboto je v Žireh potekalo tekmovanje za mlade judoiste, in sicer za do 12 in do 14 let, na katerem so nastopili tudi člani JK Acron Slovenj Gradec, JK Dravograd in JK Muta. Najprej so na blazine stopili starejši dečki in deklice, za njimi pa še mlajši dečki in deklice. Skupaj so osvojili kar 14 odličij.

• Oskar Šmid do 42 kg – bronasto odličje

Ožbej Sovinc je osvojil 5. mesto, Anže Pšeničnik pa 7.

• Nace Hovnik do 55 kg – bronasto odličje

Viktor Kravcar je osvojil 4. mesto. Aljaž Jezernik in Jan Pantner sta osvojila 5. mesto.

Tekmovanja so se udeležili še Alex Verhovnik in Žan Orter. Jaka Gošnak in Jakob Jezovšek Slatinek sta bila proglašena za najboljša tekmovalca na tekmovanju v svoji starostni skupini. Vsem mladim borcem iskrene čestitke.

Prav tako je včeraj potekal Evropski članski Pokal v Pragi na Češkem, katerega se je udeležil tudi član JK Acron Slovenj Gradec, Nace Herkovič v kategoriji do 73 kg. Žal je v prvem kolu moral priznati premoč predstavniku iz Švice in tako zaključil svoj nastop. Čestitke za borbenost.

Vir: Judo klub Acron Slovenj Gradec