Koroški atleti v Novem mestu zopet do novih medalj

V Novem mestu je včeraj potekal Atletski pokal Slovenije iz katerega se atleti Koroškega atletskega kluba in Atletskega kluba Slovenj Gradec vračajo kar s tremi medaljami.

Kot so povedali v Koroškem atletskem klubu medalje in visoke uvrstitve mnogokrat ne razkrijejo vrednosti dosežka, ampak pravo vrednost pokaže ura in rezultati. Tokrat so njihovi atleti dosegli resnično dobre rezultate.

Žiga Verneker je osvojil drugo mesto v teku na 3000 m, tretje mesto Lucija Potnik na 100 m z izjemnim časom 12.63, komaj 12 letna Ana Vita Verneker na 2000 m v konkurenci do treh let starejših tekmic prav tako tretje mesto.

Maja Mager je v najbolj zastopani disciplini 300 m z odličnim časom 42.86 zasedla peto mesto, svoj osebni rekord je močno popravila tudi Ivana Vučetić v teku na 300 m.

Več kot odlično so se odrezale tudi atletinje iz Atletskega kluba Slovenj Gradec. Gaja Korošec je z osebnim rekordom 40.70 s v teku na 300 m osvojila drugo mesto in s tem srebrno medaljo. V teku na 100 m je za las ostala brez medalje za. Vseeno pa je tekla odlično in tudi v tej elitni atletski disciplini postavila svoj nov osebni rekord 12,78 s. Klubski uspeh je dopolnila Lana Potočnik z bronasto medaljo v metu kopja (31,36). Svoje osebne rekorde sta izboljšali tudi Nastja Šumah v teku na 100 m (13.51 s) in teku na 300 m (44.10 s) ter Ema Bart v teku na 300 m (49,31 s). Osebnemu rekordu se je približala tudi Tjaša Samec v teku na 100 m (13,34 s).

Iz kluba so še dodali, da je bila tokrat njihova ekipa nekoliko manjša zaradi bolezni in počitnic, a prav tako uspešna.

VIR: Koroški atletski klub