Korošci na Obali dosegli deveto zmago in po točkah ujeli doslej petouvrščene Ribničane

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so na današnji tekmi 17. kroga lige NLB v gosteh premagali Butan Plin Izolo z 31:18 (13:9).

* Športna dvorana, brez gledalcev, sodnika: Pukšič in Satler.
* Butan plin Izola: Alessio, Kocjančič, Postogna, Jurič 2, Brumen, Smej, Gorela 4, Poberaj, Miklavec 2 (1), Nikolić 6 (4), Demšar, Orbanič 2, Mijatović 2, Peharc, Bekrić.
Slovenj Gradec 2011: Dobaj, Soldo, Šuntner 1 (1), Grobelnik 2, Cvetko 3 (2), Bulović 4, Banfro, Levc 5, Šol, Živković 3, Lesjak, Milenković 3, Lampret 1, Štumpfl 8, Ošlak 1.
* Sedemmetrovke: Butan Plin Izola 6 (5), Slovenj Gradec 2011 4 (3).
* Izključitve: Butan Plin Izola 4, Slovenj Gradec 2011 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Korošci so na Obali dosegli deveto zmago in po točkah ujeli doslej petouvrščene Ribničane, medtem ko rokometaši iz Izole ostaja v spodnjem delu lestvice skupaj z Novomeščani. Oboji so zbrali po pet točk.

Izbranci domačega trenerja Fredija Radojkoviča so bili le v prvi polovici tekme konkurenčni papirnatim favoritom iz Slovenj Gradca. Po 9:11 v 27. minuti je njihov zaostanek konstantno naraščal in zelo kmalu je bilo jasno, da bosta točki odšli na Koroško. V 33. minuti je primanjkljaj že znašal sedem golov (9:16), v 47. minuti pa prvič na dvoboju deset (12:22).

V koroški ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Uroš Štumpfl z osmimi, v primorski pa Marko Nikolić s šestimi goli.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostila mariborski Branik, iz Izole pa bo gostovala v Škofji Loki.