Korošci na Gorenjskem dosegli enajsto zmago v tej sezoni

Rokometaši Slovenj Gradca 2011 so v 22. krogu lige NLB v gosteh premagali Urbanscape Loko s 24:22 (13:9).

* Dvorana Poden, brez gledalcev, sodnika: Žitnik in Majer.
* Urbanscape Loka: G. Dolenc, Juričan, Čaušević, Gartner 3, M. Jesenko 5 (4), U. Pipp 4, Mali, M. Pipp 3, Bergant, A. Jesenko 1 (1), Nikolić 6 (1), Klemenčič, Belič-Pfajfar, Šilc, Jankovski, Stanojlović.
* Slovenj Gradec 2011: Dobaj, Soldo, Petrič, Grobelnik 1 (1), Cvetko 4, Banfro, Levc 7, Šol 4, Živković 4, Lesjak, Milenković 1, Lampret, Štumpfl, Ošlak 2, Jankovski 1.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 7 (6), Slovenj Gradec 2011 3 (1).
* Izključitve: Urbanscape Loka 10, Slovenj Gradec 2011 12 minut.
* Rdeči karton: /.

Korošci so na Gorenjskem dosegli enajsto zmago v tej sezoni in se po točkah izenačili z Ormožani in Ribničani. Izbranci gostujočega trenerja Sebastjana Soviča so sredi prvega polčasa zagospodarili v dvorani Poden in si na polčasu priigrali vodstvo s 13:9.

Lepo prednost so držali večji del drugega polčasa, a so jih Škofjeločani v sami končnici ujeli in najprej izenačili na 21:21, nato pa še na 22:22. V prelomnih trenutkih dvoboja so rokometaši iz Slovenj Gradca vendarle strnili svoje vrste, odločilna gola pa je prispeval Žan Šol.

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Vid Levc s sedmimi, v domači pa Matija Nikolić s šestimi zadetki.

Zasedba iz Škofje Loke bo v prihodnjem krogu gostila Koper, ekipa iz Slovenj Gradca pa Dobovo.