Janja Šegel v Budimpešti še do drugega finala, a v njem ne bo plavala

Slovenska plavalka Janja Šegel bi morala še drugič v dveh dneh nastopiti v finalu svetovnega pokala v Budimpešti. Potem ko je v soboto zasedla sedmo mesto na 200 m prosto, je bila na pol krajši razdalji dopoldne v kvalifikacijah osma. Finale na 100 m prosto pa je nato odpovedala zaradi slabega počutja.

Zadnji dan tekme za svetovni pokal v madžarski prestolnici se je Janja Šegel tudi v disciplini 100 m prosto z osmim časom 55,28 uvrstila v finale, nastop med osmerico finalistk pa odpovedala.

Z odplavanim rezultatom in uvrstitvijo v finale sem zadovoljna, ampak samo počutje ni bilo pravo, zato sem finalni nastop odjavila,” je sporočila Janja.

Tara Vovk je bila na 50 m prsno s časom 31,73 deseta. V finale je vodil izid 31,42.

“Za prvih 50 m prsno v sezoni sem popolnoma zadovoljna. Z Domnom (op. trener Domen Majhen) sva tekmo vzela kot močno trening tekmo,” je povedala Tara.

V disciplini 200 m prosto je Sašo Boškan z 1:50,93 osvojil 16. mesto, Primož Šenica Pavletič pa z 1:53,69 29. .

Vir: STA in Plavalna zveza Slovenije