Janja Garnbret s četrtim dosežkom polfinala v finale

Slovenska športna plezalka Janja Garnbret se je na tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Innsbrucku prebila v četrtkov finale najboljše šesterice. V današnjem večernem polfinalu je s tremi osvojenimi balvani zasedla četrto mesto, potem ko je dopoldan postavila najboljši dosežek kvalifikacij.

Zadnjega balvana do vrha ni preplezala, je pa vseeno v šestem poskusu potrdila cono. Polfinale je na vrhu edina z vsemi štirimi osvojenimi balvani končala Američanka Brooke Raboutou pred Japonkama Futabo Ito in Miho Nonaka.

Garnbret je bila edina Slovenka v polfinalu. Vita Lukan, Katja Debevec in Julija Kruder so pristale na mestih zunaj polfinala. Lukan je balvansko tekmovanje končala na 23. mestu, Debevec je bila 25., Kruder 35.

Garnbret se je sicer v začetku meseca v Pragi uspešno vrnila v svetovni pokal po poškodbi. Vrnitev v mednarodno tekmovalno areno je potrdila z drugim mestom, prvimi slovenskimi stopničkami v konkurenci svetovnega pokala v tej sezoni.

V četrtek bodo ob 9.00 moške kvalifikacije na balvanih, kjer bodo med 114 tekmovalci po 20 mestih, ki so na voljo v polfinalu, posegali Martin Bergant, Jernej Kruder, Zan Lovenjak Sudar, Anže Peharc in Gregor Vezonik. V četrtek zvečer bo ob 19.30 ženski finale z Garnbret, v petek dopoldne sledi moški balvanski polfinale in zvečer še finale.

Moške in ženske kvalifikacije v težavnosti bodo na sporedu v soboto, v nedeljo pa bodo na sporedu še polfinalne in finalne odločitve v težavnosti.

Poleg Potočarja bodo v moških kvalifikacijah težavnosti nastopili še Martin Bergant, Milan Preskar, Gregor Vezonik in Lovro Črep. V ženskih kvalifikacijah v težavnosti pa so ob Garnbret za nastop prijavljene še Sara Čopar, Mia Krampl, Vita Lukan, Lučka Rakovec, Lana Skušek, Tjaša Slemenšek in Lucija Tarkuš.