Izjemnih 13 medalj ter 2. mesto med ekipami na finalu atletskega pokala Slovenije za starejše mladince in mladinke

Na atletskem pokalu Slovenije za starejše mladince in mladinke, ki je konec tedna potekal v Velenju, so ponovno odlično nastopili atleti in atletinje Atletskega kluba Slovenj Gradec. 5 zlatih, 5 srebrnih in 3 bronaste medalje je bila skupna bera dvodnevnega tekmovanja na stadionu ob Velenjskem jezeru.

Hana Navodnik (daljina, troskok) in Nuša Lužnik (disk, krogla) sta zmagali tako prvi, kakor tudi drugi dan tekmovanja. Nuša je v suvanju krogle tudi izboljšala svoj osebni rekord. V teku na 100m z ovirami je zmagala tudi Izza Navodnik, ki je še enkrat dokazal, da se razvija v eno najboljših slovenskih tekačic v tej disciplini. Srebrne medalje so osvojili še Klemenčič Aleksej (1500m in 3000m), Leja Bricman (Krogla), Lana Potočnik (kopje) ter ženska štafeta 4x 400m. Bronasti pa so bili fantje v štafeti 4x100m, Leja Bricman (disk) ter Ema Kordež (krogla). Med številnimi uspešnimi nastopi si pohvale zasluži tudi Manca Pavlič (3000m), za katero je bil to prvi nastop na uradnih tekmovanjih AZS.

V ekipnem delu tekmovanja so dekleta med 21 ekipami osvojile izjemno drugo mesto, fantje pa so bili skupno peti.

Čestitke vsem atletom in trenerjema Urošu Verhovniku in Viktoriji Pisnik.

Podrobnejši rezultati:

• HANNA PAULINA NAVODNIK- troskok- 1.mesto(11.71)
  • NUŠA LUŽNIK- disk- 1. mesto(39,90)
  • IZABELLA HAJDI NAVODNIK- 100m ovire- 1. mesto(14.57)
  • HANNA PAULINA NAVODNIK- daljina- 1. mesto(5.43)
  • NUŠA LUŽNIK- krogla -1. mesto(12.48)
  • ALEKSEJ KLEMENČIČ- 1500m- 2. mesto(4.11.29)
  • LEJA BRICMAN- krogla- 2. mesto(9.75)
  • ALEKSEJ KLEMENČIČ- 3000m- 2. mesto(9.15.72)
  • IZABELLA HAJDI NAVODNIK, HANNA PAULINA NAVODNIK, TJAŠA MORI, NEJA FRAJDL- 4x400m- 2. mesto(4.14.18)
  • LANA POTOČNIK- kopje- 2. mesto(26.27)
  • PREDNIK ALJAŽ ,PROŠT URBAN, NEJC ŠKRABEC IN FILIP OICLJ- 4×100m- 3.mesto(45.07)
  • LEJA BRICMAN- disk- 3. mesto(37.79)
  • EMA KORDEŽ- krogla-3. mesto(9.59)
  • FILIP OICLJ- 100m- 4. mesto(11.38)
  • IZABELLA HAJDI NAVODNIK-200m- 4. mesto(26.31)
  • FILIP OICLJ- 200m- 4. mesto(23.34)
  • MANCA PAVLIČ- 3000m- 5. mesto(13.02.91)
  • URBAN PROŠT, NEJC ŠKRABEC, FILIP OICLJ, ALEKSEJ KLEMENČIČ- 4x400m- 5. mesto(3.37.95)
  • ALJAŽ PREDNIK- daljina- 6. mesto(5.91)