Fužinarjevi plavalci se z državnega prvenstva vračajo s polno bero kolajn

Te dni je v Ljubljani potekalo zimsko odprto združeno prvenstvo Slovenije, katerega so se udeležili tudi plavalci ravenskega Fužinarja, ki so v štirih dneh pobrali celo kopico kolajn in naslovov državnih prvakov.

Že prvi dan so osvojili naslov državnega prvaka, Matija Može si je konkurenco pokoril v disciplini 100m prsno, drugo mesto v isti disciplini je dosegel Lovro Knez , medtem ko je bil Gal Kordež tretji na 200m delfin.

Med plavalkami sta v disciplini 400m prosto drugo in tretje mesto zasedli Daša Tušek ter Mojca Hancman. Drugo mesto sta v absolutni konkurenci osvojili tudi mešana štafeta 4 x 50m mešano ter ženska štafeta 4 x 100m prosto.

V mladinski konkurenci so naslov državnega prvaka osvojili Jaš Berložnik na 200m delfin, Lovro Knez na 100m prsno, Daša Tušek na 400m prosto ter moška štafeta 4x 100m prosto, drugo mesto sta zasedla Gal Medvešek na 100m prsno in Mojca Hancman na 400m prosto.

Pri kadetih sta se izkazala Klemen Mager, z drugim mestom na 100m mešano in tretjim na 100m prsno, ter Katja Kajžer, ki je tretje mesto dosegla v disciplini 200m delfin.

Tudi drugi dan so plavalci nadaljevali zelo uspešno, Matija Može je zmagi na 100m prsno dodal še prvo mesto na 200m mešano.

Druga mesta so v absolutni konkurenci osvojili Daša Tušek na 800m prosto, Janja Šegel na 100m prosto, Janja Jamšek na 200m hrbtno, Dejan Šteharnik na 50m prsno ter Jaš Berložnik na 200m mešano.

Tretjo stopničko so zasedli Mojca Hancman na 800m prosto, Janja Šegel na 200m hrbtno, Gašper Gregor na 200m hrbtno, Matija Može na 50m prsno, moška štafeta 4 x 50m prosto ter ženska štafeta 4 x 50m prosto.

Mladinski državni prvaki so postali Jaš Berložnik na 800m prosto in 200m mešano, Daša Tušek na 800m prosto in Lovro Knez na 50m prsno.

Druga stopnička je pripadla Mojci Hancman na 800m prosto, Gašperju Gregorju na 200m hrbtno, Daši Tušek na 100m prosto in ženski štafeti 4 x 50m prosto, tretje mesto sta dosegla Mojca Hancman na 100m prosto in Žiga Merkač na 200m mešano.

V kadetski konkurenci je še svojo tretjo kolajno osvojil Klemen Mager, tokrat na 50m prsno.

Tretji dan prvenstva sta za Fužinar naslov državnih prvakov osvojili moška štafeta 4 x 200m prosto in ženska štafeta 4 x 200m prosto.

Drugi so bili Janja Šegel na 200m prosto, Matija Može na 400m mešano in moška štafeta 4 x 50m mešano, tretja pa Daša Tušek na 200m prosto in Jaš Berložnik na 400m mešano.

Mladinski prvaki so postali Daša Tušek na 200m prosto, Jaš Berložnik na 400m mešano in moška štafeta 4 x 50m mešano.

Drugo mesto sta med mladinci zasedli Mojca Hancman na 200m prosto in ženska štafeta 4x 200m prosto, tretje pa Gašper Gregor na 100m hrbtno, Lovro Knez na 50m delfin in moška štafeta 4x 200m prosto.

Pri kadetih je drugo mesto dosegel Klemen Mager na 50m delfin, tretje pa moška štafeta 4x 50m mešano.

Ob koncu prvenstva si je še četrti naslov v absolutni konkurenci priplaval Matija Može na 200m prsno, ki je bil s še dvema drugima in dvema tretjima mestoma tudi najuspešnejši fužinarjev posameznik.

Daša Tušek je državna podprvakinja postala na 1500m prosto, prav tako Lovro Knez na 50m prsno in moška štafeta 4 x 100m mešano.

Tretje mesto so osvojili Mojca Hancman na 1500m prosto, Gal Kordež na 50m prosto in ženska štafeta 4 x 100m mešano.

V mladinski konkurenci so državni prvaki postali Jaš Berložnik na 1500m prosto, na isti razdalji Daša Tušek, Lovro Knez na 50m prsno in moška štafeta 4 x 100m mešano, drugo mesto je pripadlo Mojci Hancman na 1500m prosto.

Na najnižji stopnički so med kadeti končali Luka Kelaidis na 200m prsno, Klemen Mager na 50m prosto ter moška štafeta 4 x 100m mešano.