Slovenija je tudi letos prejela povabilo na turnir košarke 3x3 humanitarnega projekta Basketball from East to West. Tega tradicionalno prirejajo na eni izmed istanbulskih srednjih šol, kjer skušajo socialno ogroženim otrokom iz celotne Turčije omogočiti treniranje košarke. Barve Slovenije so v Turčiji zastopali štirje Korošci, Ravenčani Jošt Mrdavšič, Rok Verčko, Nik Lampret in Dejan Navodnik.

Fantje so na turnirjih ulične košarke Samsung 3×3 igrali pod imenom Koroška Team in v Mariboru ter Kopru dvakrat dosegli drugo mesto in se uvrstili na finalni turnir v Ljubljani. V skupinskem delu so premagali vse nasprotnike in se uvrstili v finale, kjer so po podaljšku izgubili proti Ljubljanski ekipi Mlijeko.

Kot nagrado za uspešno nastopanje na turnirjih jih je Košarkarska zveza Slovenije izbrala za predstavnika Slovenije na omenjenem turnirju. Turnir je potekal od 17. do 21. januarja 2014, udeležilo pa se ga je 8 ekip iz Turčije, Grčije, Srbije in Slovenije.

Korošci so se z dvema z zmagama in porazom uvrstili v skupinskem delu v četrtfinale, kjer so si zagotovili polfinale, dan pozneje pa po podaljšku proti domačinom tudi finale. V tesni tekmi proti košarkarjem Srbije so po podaljšku izgubili z 18:16 in osvojili končno drugo mesto.

»Organizacija turnirja je bila zelo dobra, kljub zelo gostemu prometu smo bili vedno pravočasno na vseh ogledih in tekmah. Za nas je bilo odlično poskrbljeno na vsakem koraku, organizatorji pa so se izkazali za zelo prijazne. S prikazanim na turnirju smo lahko zadovoljni, čeprav ostaja grenak priokus, saj smo imeli veliko možnost tudi za prvo mesto, ki se nam je za las izmuznilo iz rok,« so še dodali odlični košarkarji.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/old/slike/kosarka” title=”Galerija slik”]