Ema Pika Raj porušila 12 let star državni rekord v teku na 3000m (FOTO)

Minuli vikend so slovenjgraški atleti nastopili na Odprtem prvenstvu Zagreba v dvorani. Dosegli so izjemne rezultate in osebne rekorde.

Zgodba o uspehu Eme Pike Raj se nadaljuje, saj je mlada atletinja postavila nov državni rekord in osvojila bronasto medaljo na Balkanskem prvenstvu v teku na 3000 metrov v srbskem Beogradu v nedeljskem tekmovanju.

Emo Piko Raj odlikuje neverjeten talent in vztrajnost, kar je dokazala s svojim izjemnim dosežkom na 3000 metrov. S časom 9.57.04 je presegla dosedanji državni rekord za mlajše mladinke, ki ga je držala Mateja Pokrivač s časom 9.57.15.

Za ta izjemen dosežek ne gre pozabiti njenega trenerja Uroša Verhovnika, ki je skupaj z Emo trdo delal in jo usmerjal.

Čestitke Ema, želimo ti še veliko uspehov in nadaljnje rekordne dosežke na atletski stezi.

V soboto, 3. 2. 2024 so se atleti udeležili Odprtega prvenstva Zagreba v dvorani. V hudi konkurenci so dosegli izjemne rezultate in osebne rekorde.

Eva Paradiž je v teku na 600m osvojila 22. mesto in postavila nov osebni rekord s časom 1:48.48 min. Svoj OR je izboljšala kar za 5.3s. V isti disciplini je Lovro Krajnc s časom 1:30.9 osvojil 10. mesto in tudi on izboljšal svoj OR za 1.2s. Matija Plevnik je med 52 šprinterji v teku na 60m osvojil 15. mesto in izenačil svoj osebni rekord 7:23s. V teku na 1000 metrov smo imeli tri predstavnike.

Najhitrejši je bil Aleksej Klemenčič, ki se je s časom 2:36.05 uvrstil na 14. mesto. Žan Blažun in Žan Kancijan sta bila 22. in 25. Žan Blažun je s časom 2:47.84 svoj OR izboljšal za 4,4s. Žan Kancijan pa z 2:57.69 za 2 s.

V skoku v daljino je nastopil Aljaž Prednik in se kljub več prestopom z preskočenimi 6,07m uvrstil na 7. mesto.

Ana Vita iz Koroškega atletskega kluba je v teku na 1500 metrov v tudi tri leta starejši konkurenci pokazala izjemen tek, ter s časom 4:31.09 osvojila visoko peto mesto. Bravo tudi trenerju Urošu Verhovniku.

Prav tako je bila odlična Ivana Vučetić, ki je z osebnim rekordom v skoku v daljino osvojila 5. mesto. Svojo najboljšo znamko je izboljšala za kar 17cm, zdaj znaša 531cm.

Čestitke tudi Luciji Potnik iz AK Radlje, ki je na 60m osvojila 2. mesto, Nuši Lužnik za 5. v suvanju krogle obe AK Slovenj Gradec.

Čestitke vsem atletom za odlične rezultate in ponosno zastopanje svojih klubov.

Vir: Atletski klub Slovenj Gradec in Koroški atletski klub