Drugi miting Mednarodne atletske lige Telekom Slovenije navdušil z vrhunskimi rezultati koroških atletov (FOTO)

V soboto, 19. maja 2024, je v Mariboru potekala atletska liga, kjer so odlično nastopili koroški atleti in atletinje.

Včeraj, 18. maja 2024, je potekal drugi miting letošnje Mednarodne atletske lige Telekom Slovenije, ki je v Slovenski Bistrici postregel s številnimi vrhunskimi rezultati. Med najbolj odmevnimi je bil nastop hrvaškega metalca Filipa Mihajlovića, ki je kroglo sunil neverjetnih 21,71 metra. Dan je bil zaznamovan z odlično atletiko in številnimi sijajnimi nastopi slovenskih tekmovalcev, med katerimi so se še posebej izkazali sprinterji iz Slovenj Gradca.

Med deveterico slovenjegraških atletov in atletinj so še posebej izstopali sprinterji. Iza Navodnik je v teku na 100 metrov z ovirami nastopila v A finalu in v težkih vetrovnih pogojih osvojila bronasto medaljo. Nik Uranc je v disciplini 110 metrov z ovirami že v svojem prvem nastopu pretekel pod 17 sekundami in dosegel četrto mesto. Maja Pogorevc se je v teku na 100 metrov uvrstila med elitnih šest sprinterk mitinga, za kar ji čestitamo in ji želimo veliko uspeha na prihajajočem Balkanskem prvenstvu za člane in članice, kjer bo nastopila v disciplini 400 metrov. Pred tem pa jo bomo na mitingu na Ptuju spremljali v teku na 200 metrov.

Med skakalkami nas je ponovno navdušila Hana Navodnik, ki je z rahlo premočnim vetrom prvič preskočila znamko 6 metrov. Ema Pika Raj, izvrstna mlada tekačica, je v teku na 800 metrov dosegla čas 2:15,53 in se uvrstila na 13. mesto v zelo zahtevnih pogojih.

Čestitke tudi vsem ostalim nastopajočim. Tukaj so podrobnejši rezultati naših atletov:

• Urban Prost (400 m ovire): 9. mesto (58.13)
  • Nik Uranc (110 m ovire): 4. mesto (16.92)
  • Filip Oiclj (100 m): 15. mesto (11.43)
  • Aljaž Prednik (100 m): 24. mesto (11.98)
  • Maja Pogorevc (100 m, A finale): 6. mesto (13.10)
  • Denisa Topler (100 m, B finale): 4. mesto (12.75)
  • Tjaša Mori (100 m): 21. mesto (13.87)
  • Iza Navodnik (100 m ovire): 3. mesto (14.38)
  • Hana Navodnik (daljina): 4. mesto (6,02 m)
  • Ema Pika Raj (800 m): 13. mesto (2:15,53)

Vsem atletom in atletinjam čestitamo za njihove dosežke in se veselimo prihodnjih tekmovanj, kjer bomo lahko spremljali njihove nadaljnje uspehe.

Vir: Atletski klub Slovenj Gradec