Dolenjski rokometaši odpor žilavih Korošcev zlomili šele v zadnjem obdobju tekme

Rokometaši trebanjskega Trima so na današnji tekmi 12. kroga v gosteh premagali Slovenj Gradec 2011 s 30:25 (15:15).

* Športna dvorana, gledalcev 180, sodnika: Lah in Sok.
Slovenj Gradec 2011: Petrič, Dobaj, Soldo, Grobelnik 1, Cvetko 5 (2), Banfro, Jezernik, Levc 4, Šol 1, Svečko 3, Lesjak, Golčar 4, Kleč, Komar 1, Štumpfl 5 (1), Jankovskij 1.
* Trimo Trebnje: Ristanović, Čudič, Slatinek Jovičić, Horvat 7, Didovič 3, Stanojević, Radojković 4, Ončev, Kotar 4, Potočnik 1, Udovič 1, Čulk, Cirar, Glavaš 8 (6), Florjančič, Ćorsović 2.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 4 (3), Trimo Trebnje 7 (6).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 12, Trimo Trebnje 12 minut.
* Rdeči karton: /.

Dolenjski rokometaši so na vselej vročem igrišču v Slovenj Gradcu osvojili načrtovani točki, odpor žilavih Korošcev pa so zlomili šele v zadnjem obdobju tekme.

Večji del prvega in polovica drugega polčasa sta minila v povsem enakovredni predstavi, pri izidu 22:22 pa so v Slovenj Gradcu zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana. V 56. minuti so povedli s 27:23, tekmo pa nato brez stresnih trenutkov pripeljali do končne zmage.

V dolenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Filip Glavaš z osmimi in Gašper Horvat s sedmimi goli, v domači pa sta Rok Cvetko in Uroš Štumpfl dosegla po šest zadetkov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, trebanjska pa bo gostila Urbanscape Loko.