Damir Dugonjić postal evropski prvak!

Eden najuspešnejših koroških plavalcev Damir Dugonjić je na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih v Netanji v Izraelu osvojil zlato medaljo in tako postal evropski prvak v plavanju na 50m prsno.

Za sedemindvajsetletnega ravenčana je to 11. medalja in 3. zlata v karieri. Zmago si je priplaval za las, saj je za stotinko premagal svetovnega rekorderja in prvaka v velikem bazenu Britanca Adama Peatyja. V času trajanja prvenstva je svoj rezultat izboljševal, saj je v predtekmovanju dosegel 26,54 sekund, v polfinalu 26,37 sekund, zmago pa je dosegel z rezultatom 26,20 sekund.

Dogajanje v Izraelu pa bomo Korošci napeto spremljali tudi v četrtek, ko se bo v finalu za zlato odličje potegovala tudi Tjaša Oder na 800 metrov prosto.