Celjski rokometaši že sedmič zmagovalci superpokala (FOTO)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško in Gorenja Velenje so s superpokalno tekmo otvorili sezono 2019/2020. Uspešnejši so bili rokometaši Celja Pivovarna Laško. V Slovenj Gradcu pa so podelili tudi nagrade najboljšim posameznikom minule sezone, ki sta ju prejela igralca Velenja.

V Slovenj Gradcu se je odvil pravi športni spektakel. Rokometaši RK Celje Pivovarna Laško so letošnji zmagovalci slovenskega superpokala, potem ko so pred polnimi tribunami slovenjgraške dvorane premagali RK Gorenje Velenje s 25:23 (13:10).

Objavil/a Rokometni klub Slovenj Gradec 2011 dne Petek, 30. avgust 2019

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RK GORENJE VELENJE 25:23 (13:10)

• Gorenje Velenje: A. Kavčič 7, Matanovič 5, Verdinek 4, Okleščen 4
  • Celje Pivovarna Laško: Šarac 6, Horžen 3, Silva 3, Grošelj 3

To je že sedmi superpokal, ki je šel v roke Celjanom, skupno pa imajo kar 61 zmag več kot Velenjčani v medsebojnih obračunih. Najboljši strelec njihove ekipe je bil Josip Šarac, s šestimi zadetki, pri Gorenju pa je 7-krat zadel Aleks Kavčič.

Prvi polčas so vseskozi za dva gola vodili Celjani, pred odmorom so povedli celo za štiri (13:9), do sodnikovega žvižga pa je Velenju uspelo znižati razliko nazaj na tri zadetke. Kljub okrnjeni zasedbi Gorenja, poškodovana sta bila Vladimir Bojanić in Miha Kavčič, sta na položaju krožnega napadalca napad dopolnjevala Vid Levc in Jernej Drobež.

Drugi polčas so rokometaši Celja začeli suvereno, zadeli so dvakrat zapored in se oddaljili na 5 golov prednosti (15:10). 20 min pred koncem srečanja, pa so se varovanci velenjskega stratega Zorana Jovičiča po golu Matica Verdineka uspeli ponovno približati Celju na le zadetek zaostanka (17:16). Pet minut pred koncem tekme je bilo vse še vedno odprto. Po nekaj napakah Velenja v napadu so priložnost zopet zgrabili Celjani ter povedli za tri (24:21). Žal je ponovnemu velenjskemu naletu na koncu zmanjkalo časa in ostalo je pri končnem izidu 25:23 v korist RK Celja Pivovarne Laško.

Na tekmi so med drugim podelili tudi nagrade najboljšim posameznikom minule sezone. Oboje sta prejela igralca Velenja, nagrado najkoristnejšega igralca sezone (MVP) je prejel Matic Verdinek, najboljšega vratarja pa Emir Taletovič.