Celjani so morali pošteno napeti svoje mišice, da so na kolena položili tekmece iz Slovenj Gradca

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi 15. kroga lige NLB premagali Slovenj Gradec 2011 s 30:25 (14:14).

* Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Celje Pivovarna Laško: Vujović, Mazej 3, Dragašević 2, Razgor 4 (3), Cokan, Šarac 6, Grošelj 1, Poteko, Čepić, Kodrin 3, Horžen 6, Mlakar 2, Leban 1, Novak 2, Načinović, Gaberšek.
Slovenj Gradec 2011: Dobaj, Soldo, Orter, Grobelnik 2, Cvetko, Bulovič 2, Šiljeg, Levc 5, Šol 5, Živković 4 (1), Lesjak, Milenković 4, Lampret, Štumpfl, Ošlak 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Slovenj Gradec 2011 1 (1).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14, Slovenj Gradec 2011 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Celjski rokometaši so v teh dneh na najvišjih obratih. Po četrtkovi zmagi v ligi prvakov v francoskem Nantesu so danes po hudem boju ukanili domače tekmece iz Slovenj Gradca in so s 100-odstotnim izkupičkom na vrhu prvenstvene lestvice, v prihodnjem tednu pa jih čakajo kar tri tekme. V torek bodo najprej gostili Zagrebčane, dva dni kasneje tekmece iz madžarskega Veszprema, v nedeljo pa bodo gostovali še v Škofji Loki.

Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so sijajno odprli tekmo. V osmi minuti so povedli s 7:2, nato pa se jim je povsem ustavilo. V tej sezoni zelo dobri Korošci so jih po golu Vida Levca v 20. minuti ujeli in izenačili na 11:11, v nadaljevanju pa papirnatim favoritom povzročili številne preglavice.

V začetku drugega polčasa so varovanci gostujočega trenerja Sebastjana Soviča povedli s 16:14 in 18:16. Celjani so morali pošteno napeti svoje mišice, da so na kolena položili tekmece iz Slovenj Gradca. Nekoliko lažje so zadihali šele v 52. minuti, ko so povedli s 25:21, kar je bilo dovolj za štirinajsto zmago v nizu na domači sceni v tej sezoni.

V domači ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Josip Šarac in Kristjan Horžen. Oba sta dosegla po šest golov, v gostujoči sta Vid Levc in Žan Šol prispevala po pet zadetkov.