To soboto, 16. maja, je v Zagrebu potekal močan mednarodni atletski miting "Memorijal Goran Subotić Tratinčica" v organizaciji AK Agram. Barve Atletskega kluba Slovenj Gradec so zastopale tri tekačice, ki domov prinašajo vrhunske rezultate, osebni rekord in celo vozovnico za veliko mednarodno prvenstvo.
Iva Pori je v močni in strnjeni konkurenci teka na 800 metrov za članice zasedla odlično 3. mesto. S pogumnim tekom je ciljno črto prečkala s časom 2:11,02, kar je njen nov osebni rekord. S tem rezultatom pa je izpolnila tudi normo za evropsko prvenstvo za mlajše mladince U18, ki bo letos med 16. in 19. julijem potekalo v italijanskem Rietiju.

Izjemen tek je v teku na 3000 metrov za članice prikazala vrhunska dolgoprogašica Ema Pika Raj. V taktično in hkrati izjemno hitri dirki se je do zadnjega metra borila za zmago z domačinko Saro Delić. Ema Pika je ciljno črto prečkala kot druga s sijajnim časom 9:44,21, s čimer je za zmagovalko zaostala za vsega 38 stotink sekunde.
Na mitingu je v zahtevni disciplini 2000 metrov z zaprekami nastopila Uma Grešovnik. V močni konkurenci je zasedla odlično 6. mesto s časom 7:44,45 in s tem dopolnila velik uspeh slovenjgraške odprave v Zagrebu.