Atleti AK Slovenj Gradec v Novem mestu do novih osebnih rekordov

Po končanem prvenstvu U18 v Češči vasi 12. februarja 2022, so se koroški atleti in atletinje pomerili na mitingu v Novem mestu.

Maja Pogorevc se je v teku na 200 m s časom 24.76 uvrstila na 3. mesto, v teku na 60 m pa je bila s časom 7.79 četrta. V B finale 60 m se je uvrstila tudi Lana Verhovnik in odtekla svoj nov osebni rekord 8.14.

Nov osebni rekord 2:36:50 je v teku na 1000 m postavil tudi Aleksej Klemenčič. Uvrstil se je na 6. mesto.

V daljini sta se Jošt Pušnik in Aljaž Prednik uvrstila na 5. in 6. mesto, Jošt z novim osebnim rekordom 6,26 m.

Osebne rekorde so v teku na 200 m izboljšali tudi Tjaša Samec (28.99), Filip Oiclj (22.90), ki tekel je tudi v finalu 60 m, ter Urban Prošt (23.38), ki je osebni rekord odtekel tudi na 60 m (7.45). V teku na 200 m sta nastopila tudi Nejc Škrabec in Filip Uranc.

Besedilo: Atletski klub Slovenj Gradec