Ana Vita Verneker postavila nov državni rekord na državnem prvenstvu v dolgih tekih (FOTO)

Danes, 13. aprila 2024, je v Velenju potekalo državno prvenstvo v dolgih tekih.

V Velenju je danes, 13. aprila 2024, potekalo državno prvenstvo v dolgih tekih, kjer je mlada atletinja Ana Vita Verneker blestela. V kategoriji mlajših mladink (U18) je tekla na 5000 metrov in dosegla osupljivo zmago, hkrati pa postavila nov državni rekord s časom 17:33.23 in tako kar za za 47 stotink sekunde popravila državni rekord. Rekord je bil star več kot 25 let, do zdaj pa ga je držala Svetlana Bajič.

Poleg Aninega izjemnega dosežka so se tudi ostale atletinje Koroškega atletskega kluba odrezale odlično. Lena Lupša je osvojila 10. mesto, medtem ko je Manja Trost zasedla 11. mesto.

V kategoriji pionirk (U16) pa je Urša Brezovnik zasedla 6. mesto v teku na 3000 metrov, Maša Trost 8. mesto, in Vita Lužnik 9. mesto.

Iskrene čestitke dekletom, še posebej pa Ani Viti za postavljen mejnik v slovenski mladinski atletiki.