Ana Bucik in Neja Dvornik na startu veleslaloma za naslov svetovne prvakinje

Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Franciji bodo podelili še štiri komplete odličij. Alpske smučarke se bodo danes na prizorišču ženskih tekem prvenstva v Meribelu pomerile v veleslalomu. Na startu bosta tudi dve Slovenki Ana Bucik s startno številko 11 in Neja Dvornik, ki se bo na progo pognala s številko 29.

Začetek prve vožnje veleslaloma za tri kovinske snežinke, zlato, srebrno in bronasto, bo na progi Roc de Fer ob 9.45. Druga vožnja se bo začela ob 13.30.

Na seznamu je sicer kar 114 tekmovalk iz 52 reprezentanc. A bodo najboljše, ki merijo na najvišja mesta, startale že povsem na začetku.

Pričakovati je, da bodo nosilke kolajn tekmovalke, ki sodijo v prvo sedmerico na startnem seznamu. V tej družbi je tudi branilka naslova iz Cortine d’Ampezzo, Švicarka Lara Gut-Behrami, ki bo startala kot peta.

Pred dvema letoma je Švicarka za veleslalomski naslov premagala serijsko ameriško zmagovalko Mikaelo Shiffrin, bron je takrat osvojila Avstrijka Katharina Liensberger.

Shiffrin, olimpijska veleslalomska prvakinja iz leta 2018, ki se je med prvenstvom razšla s svojim dolgoletnim trenerjem Mikom Dayem, bo nosila številko 3. Liensberger ima številko 19. Shiffrin bo lovila svoje 13. odličje na prvenstvih. Od leta 2013, ko je nastopila na svojem prvem SP, je z vsakega prinesla vsaj medaljo.

Prva na startu bo s 33 leti četrta najstarejša na seznamu Tessa Worley. Najstarejša je pri 43 letih Američanka Sarah Schleper, ki tekmuje za Mehiko.

Izkušena Francozinja nastopa na svojem osmem SP, na dveh leta 2013 in 2017 je osvojila naslov svetovne prvakinje v veleslalomu. Leta 2011 na SP v Garmisch-Partenkirchnu je bila tretja, na tekmi, na kateri je Tina Maze postala prva Slovenka z naslovom veleslalomske svetovne prvakinje.

Zmagovalka lanskega olimpijskega veleslaloma, Švedinja Sara Hector, bo startala kot druga. Slovaška favoritinja Petra Vlhova ima številko 4, Italijanki Federica Brignone in Marta Bassino pa številki šest in sedem.

Bucik je pred dvema letoma veleslalom na SP končala v snegu z odstopom v prvi vožnji, Dvornik pa je bila v Cortini 21.