Policijsko poročilo Mežica

Policijsko poročilo, 2. 4. 2026

Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje so v zadnjih 24. urah prejeli 233 klicev občanov. 68 klicev je bilo interventnih, 2 nujna.

I.H.
Posodobljeno: 2. april 2026, 19:28
Deli:
Policijsko poročilo, 2. 4. 2026
Simbolična fotografija | FOTO: KNMEDIA

22 interventnih klicev je bilo s področja kriminalitete, 1 s področja javnega reda in miru, 21 s področja prometne varnosti in 21 s področja javnega reda in miru.

Prometna varnost

Včeraj so obravnavali pet prometnih nesreč z materialno škodo.

Javni red in mir

Zaradi kršitev javnega reda in miru so ukrepali štirikrat.

Kriminaliteta

Sinoči so v Podkraju pri Mežici obravnavali tragično nesrečo pri delu. Zgodila se je nekaj čez 19. uro. 78-letni občan je iz hleva, s samokolnico v gnojno jamo peljal gnoj, pri čemer mu je najverjetneje spodrsnilo in je padel preko betonskih zidakov, z višine dobrega metra in pol na brežino. 78-letnik je na kraju nesreče umrl. Tujo krivdo so izključili.

V Celju, na Razlagovi ulici, so obravnavali drzno tatvino. Neznana storilca sta pred stanovanjskim blokom ustavila starejšo občanko in ji brezplačno ponudila set posode. Posodo sta ji nato odnesla v stanovanje, kjer sta jo zamotila in ukradla več zlatnine. Policisti ob tej priložnosti občane opozarjajo, naj v stanovanja ne spuščajo neznancev, ki prihajajo z različnimi »dobronamernimi« pretvezami.

V Veračah so obravnavali vlom v osebno vozilo. Storilec je pod sedežem vozila našel in ukradel denarnico z gotovino in dokumenti. Lastniku je škodo povzročil tudi s poškodovanjem vrat vozila.

V Velenju je neznani storilec z osebnega vozila znamke BMW ukradel sprednja in zadnja vrata vozila.

Z osebnega vozila, parkiranega na parkirišču Aškerčeve ulici v Celju, je neznani storilec ukradel vse štiri pnevmatike s platišči.

Danes zjutraj so bili obveščeni o vlomu v gostinski lokal v Taboru. Podatkov o tem, kaj so storilci ukradli, policisti še nimajo.

Vir: PU Celje

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...
Ključne besede: nesreča platišča pnevmatike policija smrt tatvina vlom

Več iz kraja Mežica

Več iz kategorije Policijsko poročilo