V Mislinji se bodo z razstavo ANIMA:LIA 2015 – 13. hommage Jožetu Tisnikarju poklonili znanemu koroškemu umetniku

Otvoritev razstave bo v četrtek, 20. novembra 2025, ob 17. uri v galeriji Kavka.

Kulturno društvo Jožeta Tisnikarja pripravlja pomemben dogodek, s katerim ohranja spomin na enega najbolj prepoznavnih slovenskih likovnih ustvarjalcev.

Ljubitelje umetnosti vabijo na otvoritev razstave ANIMA:LIA 2015 – 13. hommage Jožetu Tisnikarju, ki bo potekala v četrtek, 20. novembra 2025, ob 17. uri v galeriji Kavka.

Gre za nadaljevanje dolgoletne tradicije, ki se je razvila kot poklon življenju in delu Jožeta Tisnikarja. Slikar, tesno povezan z Mislinjo, je bil znan po svojem edinstvenem likovnem ustvarjanju ter posebnem pogledu življenje. Njegovo ustvarjanje, prepleteno s simboliko, še danes navdihuje umetnike in občinstvo po Sloveniji in širše.

Organizatorji želijo z razstavo obiskovalcem približati pomen umetniškega raziskovanja, obenem pa spodbuditi razmišljanje o temah, ki so Tisnikarja spremljale vse življenje – minevanje, sočutje, odnos med človekom in naravo ter skrivnostno vez, ki povezuje vse živo.

Razstava bo na ogled do 20. decembra 2025.

Vljudno vabljeni.

Vir: Občina Mislinja