To so nagrajenci Regijskega tekmovanja odraslih pevskih zasedb od Celja do Koroške (FOTO)

  • JSKD

V nedeljo, 17. novembra 2019, je v organizaciji Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti, skupaj z Območno izpostavo Dravograd, potekalo Regijsko tekmovanje odraslih pevskih zasedb celjsko-koroške regije, na katerem se je na treh koncertih predstavilo 15 pevskih zasedb. Skupaj se bo po vsej Sloveniji odvilo 6 regijskih tekmovanj.

V prvem koncertu, ob 11.00 uri, so nastopili Kvintet Donet iz Šmihela v Avstriji pod vodstvom Helene Buhvald, Vokalna skupina Kolorina iz Vojnika pod vodstvom Janje Belej, Rudarski oktet Velenje pod vodstvom Matjaža Kača, Ženski pevski zbor Dominica nova Radlje ob Dravi pod vodstvom Urške Pečonik, Dekliški pevski zbor Aglaja KD Radlje ob Dravi pod vodstvom Kerstin Pori in Ženski komorni zbor Savinjski cvet pod vodstvom Gašperja Kundiha.

Na drugem koncertu, ob 14.00 uri, so se predstavili Moški pevski zbor Vres Prevalje pod vodstvom Helene Buhvald, Moški pevski zbor Karel Virant Braslovče pod vodstvom Anje Jezernik, Moški pevski zbor Anton Bezenšek Frankolovo pod vodstvom Matevža Pušnika ter zbor Popseslish KUD Žalec pod vodstvom Matjaža Kača.

Na tretjem koncertu, ob 17.00 uri, pa so nastopili Vokalna skupina Remšnik pod vodstvom Martine Mrakič, Komorni zbor Cantabile Rogaška Slatina pod vodstvom Andreje Došler, Mešani pevski zbor Bistrica ob Sotli pod vodstvom Špele Drašler, Mešani pevski zbor A Cappella Petrovče pod vodstvom Gašperja Kundiha in Mešani pevski zbor Zarja Šentvid pri Planini pod vodstvom Matevža Pušnika.

Vse tri koncerte je strokovno spremljala tričlanska žirija v sestavi: Alenka Podpečan – predsednica, Danica Pirečnik in Monika Fele.  Za vezno besedo pa je poskrbela Janja Širnik.

Po končanih koncertih je sledila predstavitev enega največjih glasbenih projektov, ki se bo pod okriljem JSKD odvil leta 2021 v Ljubljani to je Europa cantat. Projekt je predstavil Matija Varl.

Strokovna žirija se je odločila in podelila naslednja priznanja:

ZLATO PRIZNANJE:

  • Kvintet Donet, Šmihel, vodja skupine Helena Buhvald
  • Dekliški pevski zbor Aglaja, KD Radlje ob Dravi, zborovodkinja Kerstin Pori
  • Ženski pevski zbor Savinjski cvet, Kulturno društvo Gotovlje, zborovodja Gašper Kundih
  • Moški pevski zbor Vres Prevalje, KD Vres Prevalje, zborovodkinja Helena Buhvald
  • Moški pevski zbor Anton Bezenšek Frankolovo, zborovodja Matevž Pušnik
  • Voklana skupina Remšnik, zborovodkinja Martina Mrakič
  • Mešani pevski zbor Bistruca ob Sotli, zborovodkinja Špela Drašler
  • Mešani pevski zbor A Cappella, KD Petrovče, zborovodja Gašper Kundih

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO:

  • Komorni zbor Cantabile, Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler
  • Mešani pevski zbor Zarja Šentvid pri Planini, zborovodja Matevž Pušnik

SREBRNO PRIZNANJE:

  • Vokalna skupina Kolorina, Vojnik, vodja skupine Janja Belej
  • Rudarski oktete Velenje, vodja skupine Matjaž Kač
  • Ženski pevski zbor Dominica nova, KD Radlje ob Dravi, zborovodkinja Urška Pečovnik
  • Moški pevski zbor Karel Virant Braslovče, zborovodkinja Anja Jezermnik
  • Zbor Popseslish, Žalec, zborovodja matjaž Kač

POSEBNA PRIZNANJA:

  • za najboljši mešani zbor regijskega tekmovanja: MEŠANI PEVSKI ZBOR ZARJA ŠENTVID PRI PLANINI, zborovodja Matevž Pušnik
  • za najboljši ženski zbor regijskega tekmovanja: KOMORNI ZBOR CANTABILE, ROGAŠKA SLATINA, zborovodkinja Andreja Došler
  • za najboljši moški zbor regijskega tekmovanja: MOŠKI PEVSKI ZBOR VRES PREVALJE, KD VRES PREVALJE, zborovodkinja Helena Buhvald
  • za najboljšo malo pevsko skupino regijskega tekmovanja: KVINTET DONET, ŠMIHEL, vodja skupine Helena Buhvald
  • za najboljšo zasedbo, ki se prvič udeležuje regijskega tekmovanja: KOMORNI ZBOR CANTABILE, ROGAŠKA SLATINA, zborovodkinja Andreja Došler
  • za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse: Jacobus Handl Gallus (1550–1591): PUERI CONCINITE (OM 1/58) DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR AGLAJA, KD RADLJE OB DRAVI, zborovodkinja Kerstin Pori
  • za najboljšo izvedbo skladbe, napisane v 19. stoletju: Hrabroslav Volarič (l1863—1895): NOS (Hrabroslav Volarič) MOŠKI PEVSKI ZBOR ANTON BEZENŠEK FRANKOLOVO, zborovodja Matevž Pušnik
  • za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes: Tadeja Vulc (1978): BELA VRANA (2011) Ervin Fritz ŽENSKI KOMORNI ZBOR SAVINJSKI CVET KD GOTOVLJE, zborovodja Gašper Kundih
  • za najboljšo izvedbo slovenske sodobne skladbe, napisane od leta 1989 do danes: Andrej Makor (1987): JUTRO NA GORI (2019) Srečko Kosovel KOMORNI ZBOR CANTABILE, ROGAŠKA SLATINA, zborovodkinja Andreja Došler
  • za najboljšo izvedo slovenske ljudske pesmi: Mojca Prus (1982): ADAM IN EVA koroška ljudska iz Ziljske doline MEŠANI PEVSKI ZBOR ZARJA ŠENTVID PRI PLANINI, zborovodja Matevž Pušnik, zborovodji za najboljšo izbiro sporeda: HELENA BUHVALD, MOŠKI PEVSKI ZBOR VRES PREVALJE, KD VRES PREVALJE
  • za obetavnega zborovodjo: MATEVŽ PUŠNIK, MOŠKI PEVSKI ZBOR ANTON BEZENŠEK FRANKOLOVO,MEŠANI PEVSKI ZBOR ZARJA ŠENTVID PRI PLANINI
  • za obetavno zasedbo: KVINTET DONET, ŠMIHEL, vodja skupine: Helena Buhvald
  • za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja: KOMORNI ZBOR CANTABILE, ROGAŠKA

Vsem iskrene čestitke!

Besedilo: JSKD

Dogodki

Prosta delovna mesta

Zadnja obvestila