Številni osebni rekordi koroških atletov na mednarodnem mitingu v Mariboru. Izjemen dosežek Anžeta Verbovška

V soboto, 25. maja 2024, so na mednarodnem atletskem mitingu v Mariboru koroška atletinje in atleti blesteli.

Na včerajšnjem mednarodnem atletskem mitingu, ki je potekal na atletskem stadionu Poljane in je štel za kategorijo Challenger E, smo spremljali številne izjemne nastope koroških atletov.

Iz Atletskega kluba Slovenj Gradec je izstopal Anže Verbovšek, ki je v teku na 100 metrov osvojil srebrno medaljo z novim osebnim rekordom 10,62. V zelo dobrih pogojih (rahli veter v hrbet +0,8) je Anže tehnično skoraj brezhibno opravil svoj sprinterski nastop in zaostal le dve stotinki za italijanskim sprinterjem Enricom Zantinom.

Iza Navodnik in Denisa Topler sta prav tako izboljšali svoja osebna rekorda v teku na 100 metrov. Iza je dosegla še en odličen rezultat v teku na 100 metrov z ovirami, kjer je osvojila bronasto medaljo. Med tekači je najbolje nastopila pionirka Uma Grešovnik, ki je v svojem prvem članskem nastopu v teku na 1500 metrov z rezultatom 4:51,65 presenetljivo osvojila bronasto medaljo.

V metih je Leja Bricman v metu diska v svojem prvem nastopu pomladanskega dela sezone končala na četrtem mestu.