Smučarsko skakalni klub Mislinja do novih uspehov

Skakalci SSK Mislinja so se preko vikenda odlično odrezali na tekmovanju v smučarskih skokih in nordijski kombinaciji.

V nedeljo, 29. januarja 2023 je v Žireh na skakalnici HS66 potekalo tekmovanje za Pokal Argeta v smučarskih skokih in državno prvenstvo v nordijski kombinaciji za kadete do 14 in do 15 let. Barve SSK Mislinja so v kategoriji kadeti do 15 let zastopali Anže Brecl, Luka Jošt Pavlič in Mark Kreže.

V skokih so vsi trije dosegli odlične uvrstitve med prvo deseterico in sicer:

• Mark Kreže, 5. mesto;
  • Luka Jošt Pavlič, 6. mesto;
  • Anže Brecl, 7. mesto.

Vse tri pa je čakal še nastop na državnem prvenstvu v nordijski kombinaciji. Prvi skok v konkurenci je štel kot izhodišče za kasnejši tek, vsi trije pa so si priskakali odlična mesta za tek, ki je sledil na sicer ravninski progi. Preteči so morali pet krogov po 1.000 metrov. Fantje so se spet odlično odrezali in dosegli zavidljive rezultate. Mark Kreže je zasedel prvo mesto in postal državni prvak, Luka Jošt Pavlič je zasedel tretje mesto in osvojil bron, Anže Brecl pa je zasedel četrto mesto.