RaP TURISTI so se iz Lipice vrnili s srebrnim priznanjem

Na 40. festivalu Turizmu pomaga lastna glava z naslovom AQUAVIBE – Prepustimo se toku! so učenci OŠ Dravograd predstavili turistični produkt pod imenom V objemu Drave: Bobdravčki.

I.H.
Posodobljeno: 27. maj 2026, 12:34
Deli:
RaP TURISTI so se iz Lipice vrnili s srebrnim priznanjem
Foto: Tonči Hozjan, Anja Mihelič

Učenci so raziskovali možnosti, kako reko Dravo v Dravogradu predstaviti kot privlačen prostor za preživljanje prostega časa za družine in turiste. Pri snovanju ideje so se osredotočili na živali ob reki ter kot simbol izbrali bobra – pomembnega prebivalca tega okolja. Tako so nastali Bobdravčki, simbolični varuhi reke Drave.

Projekt predstavlja eko pustolovščino, ki povezuje učence, lokalno skupnost in naravo. Obiskovalcem približa pomen reke Drave ter poudarja odgovorno sobivanje človeka z naravo. Poseben poudarek je namenjen trajnostnemu turizmu, spoštovanju okolja in ozaveščanju o njegovem varovanju.

V Lipici so imeli možnost spoznati še ostale ideje 77 sodelujočih slovenskih šol, poleg idilične lokacije pa so spoznali še zgodovino Kobilarne Lipica in bili navdušeni nad predstavo čudovitih lipicancev, ki še danes delujejo kot pomen ohranjanja naravne in kulturne dediščine.

Za svoje delo so na državnem tekmovanju prejeli srebrno priznanje, na kar so izjemno ponosni. Za pomoč, podporo in sladke dobrote na poti pa se zahvaljujejo TD Dravograd in predsednici Mileni Mendaš.

Vir: Anja Mihelič, mentorica

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti. Komentarji z žaljivimi, rasističnimi, diskriminatornimi ali nezakonitimi vsebinami bodo odstranjeni. Pravila komentiranja →

Nalagam komentarje...
Občine: Dravograd
Kategorije: Novice
Ključne besede: Drava pustolovščina trajnostni turizem turizem varovanje okolja osnovna šola dravograd Bobdravčki naravna dediščina

Več iz kraja Dravograd

Več iz kategorije Novice