Zaradi izjemno sušnega obdobja v spomladanskih mesecih so vodostaji nizki, zato vse občanke in občane v Mestni občini Slovenj Gradec in Občini Mislinja pozivajo k premišljeni in varčni rabi pitne vode.
Številni uporabniki se v toplejših mesecih odločajo za postavitev in polnjenje hišnih bazenov, a polnjenje hišnih bazenov z vodo iz javnega vodovoda ni dovoljeno, prav tako ni dovoljeno samovoljno odvzemanje vode iz hidrantnega omrežja. Hidranti so namenjeni zagotavljanju požarne varnosti in morajo biti ves čas dostopni ter pripravljeni za uporabo ob morebitnih intervencijah. Za polnjenje bazenov se lahko občani obrnejo na pristojno gasilsko društvo, ki lahko zagotovi dostavo vode iz za to določenih hidrantov na sistemu pred pripravo vode.
Za zalivanje vrtov se priporoča zbiranje in uporaba deževnice. Deževnica je za takšno uporabo zelo primerna, hkrati pa njeno zbiranje zmanjšuje porabo pitne vode, razbremenjuje vodne vire in uporabnikom omogoča prihranek pri stroških oskrbe s pitno vodo.
Vsi moramo odgovorno ravnati s pitno vodo, saj lahko le skupaj prispevamo k ohranjanju zadostnih količin kakovostne pitne vode tudi v sušnih obdobjih.