Plavalke in plavalci Fužinarja spet osvajali stopničke

V Ljubljani je ta vikend potekalo zimsko moštveno in posamično državno prvenstvo za dečke in deklice.

Plavalke in plavalci Fužinarja so se že prvi dan zimskega moštvenega in posamičnega prvenstva v kategoriji dečkov in deklic, ki poteka v Ljubljani med 27. in 29. januarjem 2023, odlično odrezali. Dosegli so namreč bronasto medaljo v štafeti 4x50m mešano MIX. Štafeto so sestavljali Pia Božič, Aleksandra Gnamuš Šlebnik, Žan Luka Vušnik in Nik Markač. Nik Markač je dosegel zmago v kategoriji 400m prosto, v isti disciplini je Pia Božič osvojila srebro. Nik Markač in Pia Božič sta si stopničke delila tudi v disciplini 100m hrbtno, oba sta dosegla bronasti odličji. Bron je osvojila tudi Aleksandra Gnamuš Šlebnik in sicer v disciplini 200m prsno. V kategoriji štafeta 4x200m prosto pa so dekleta v postavi Aleksandra Gnamuš Šlebnik, Zara Knez, Lija Helbl in Pia Božič prav tako osvojile odlično bronasto odličje.

Tudi drugi dan moštvenega in posamičnega državnega prvenstva za dečke in deklice so plavalci in plavalke Fužinarja osvajali medalje. Prvo medaljo dneva si je v disciplini 50m prsno priplavala Zara Knez, osvojila je bron. Sledila je disciplina 200m prosto, kjer je naslov državnega prvaka osvojil Nik Markač, na stopničkah pa se mu je pridružila tudi Pia Božič, ki je osvojila bron. V disciplini 200m hrbtno sta Pia Božič in Nik Markač stopničke med seboj zamenjala, Pia je postala državna prvakinja, Nik pa je osvojil bron. Bron sta v disciplini 400m mešano osvojila tudi Aleksander Paternoster in Aleksandra Gnamuš Šlebnik. Za konec je bron osvojila še štafeta 4x100m prosto v postavi Aleksandra Gnamuš Šlebnik, Pia Božič, Zara Knez in Lija Helbl.

Vsem plavalkam in plavalcem čestitamo za dosežene uspehe.

Vir: Plavalni klub Fužinar Ravne